"Силою прориватися не буду". Кличка не пустили зустрічати Меркель в аеропорту "Бориспіль"

Кличко: У МЗС вирішили терміново порушити протокольні заходи
Фото: Віталій Кличко / Facebook

Мера Києва Віталія Кличка не пустили на протокольну зустріч із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель 22 серпня, оскільки його не занесли у списки. Про це він повідомив у себе в Telegram.

"Прибув в аеропорт "Бориспіль", де за протоколом як мер столиці мав зустрічати канцлерку Німеччини Ангелу Меркель. Як це було і під час її минулих візитів до Києва. Але цього разу мене не пустили. Силою прориватися, звичайно, не буду. Але таке в моїй практиці мера вперше. Тому цікаво: у "проєвропейському" Міністерстві закордонних справ України вирішили терміново порушити протокольні заходи? Чи отримали команду і так тремтіли, що влаштували такий цирк?" – написав Кличко.

На опублікованому відео видно, як Кличко спілкується з охоронцем і питає, чому його не пускають на захід.

"Віталію Володимировичу, вас у списках немає", – відповів йому охоронець.

Кличко у відповідь на заборону відвідати зустріч із Меркель пізніше в Telegram опублікував відповідну картинку.

Контекст:

Меркель 22 серпня запланувала візит до Києва. До приїзду в Україну вона була в Москві на переговорах із президентом Росії Володимиром Путіним. Вони обговорювали газопровід "Північний потік – 2" і транзит газу через Україну після 2024 року.

Згідно з програмою візиту канцлерки Німеччини в Україну, спочатку Меркель покладе квіти до меморіалу Вічної Слави на могилі Невідомого солдата. Потім президент України Володимир Зеленський вручить їй орден Свободи. Двоє лідерів обговорять двосторонні відносини, економічну політику, реформи в Україні та виконання Мінських домовленостей. Наприкінці візиту Меркель зустрінеться з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Остання наразі зустріч Зеленського і Меркель відбулася 12 липня в Німеччині і тривала більше ніж чотири години. За її підсумками канцлерка пообіцяла, що Німеччина передасть Україні 1,5 млн доз вакцини проти коронавірусної інфекції, заявила про необхідність імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Меркель також сказала, що Україна для Німеччини залишається країною для транзиту газу, "навіть у разі, якщо "Північний потік – 2" буде добудовано".

Візит Меркель в Україну 22 серпня – логічне продовження контактів Зеленського в чотирикутнику Вашингтон – Брюссель – Берлін – Київ, говорив його прессекретар Сергій Никифоров.