Смерть Кернеса, пресконференція Путіна, коронавірус у Макрона. Головне за день
Кернес помер
61-річний мер Харкова Геннадій Кернес після кількох місяців перебування у німецькій клініці "Шаріте", куди його госпіталізували з коронавірусною інфекцією, помер. У Харкові оголосили триденну жалобу. Похорон орієнтовно відбудеться 21–22 грудня, повідомили у міськраді.
Замість Кернеса обов'язки мера Харкова виконуватиме секретар міськради Ігор Терехов, розповіла голова правління громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.
Журналіст Леонід Швець у коментарі виданню "ГОРДОН" висловив думку, що після смерті очільника міста у Харкові може посилитися боротьба за вплив. Основними людьми у місті він назвав бізнесменів Павла Фукса й Олександра Ярославського.
"Якщо запитаєш, що на тому світі, відповім: "Галюцинації". Я був там протягом п'яти днів". Найяскравіші цитати Кернеса з інтерв'ю "ГОРДОН".
Рада призначила Шкарлета та Лещенка, але провалила голосування за Вітренка
Верховна Рада призначила уповноваженого президента України із земельних питань Романа Лещенка на посаду міністра аграрної політики України. "За" проголосувало 242 народні депутати.
Також парламент підтримав призначення міністром освіти та науки Сергія Шкарлета, який до цього тимчасово очолював відомство. Рішення підтримала мінімальна необхідна кількість нардепів – 226. Водночас "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос" не дали жодного голосу. Коли на табло у Раді показали результати голосування за фракціями, парламентарі почали скандувати: "Ганьба!"
Після засідання Ради народна депутатка від "Голосу" Інна Совсун заявила, що під час голосування за Шкарлета у парламенті кнопкодавили. У зв'язку із цим фракція хоче оскаржити призначення.
Рада відмовилася підтримати кандидатуру колишнього топменеджера НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка на посаду першого віцепрем'єр-міністра – міністра енергетики України. Парламент, імовірно, повернеться до цього питання у січні, розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Євросоюз продовжив секторальні санкції проти РФ
Рада Європейського союзу офіційно затвердила рішення продовжити санкції щодо окремих секторів економіки Російської Федерації на шість місяців – до 31 липня 2021 року.
Антоненку знову не пом'якшили запобіжного заходу
Захист музиканта та добровольця Андрія Антоненка, який фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, клопотав про пом'якшення запобіжного заходу для музиканта, оскільки стан його здоров'я погіршився. Антоненко розповів, що у нього проблеми із серцем і судинами, крім того, загострилася хвороба судин ноги.
Суд відмовив у задоволенні клопотання, але дозволив етапувати музиканта до лікарні для обстеження.
Макрон захворів на COVID-19
Президент Франції Еммануель Макрон отримав позитивний результат тесту на коронавірусну інфекцію. Він працює дистанційно.
На самоізоляцію пішла також перша леді Франції Бріджит Макрон. Симптомів захворювання у дружини президента Франції немає, вона отримала негативний результат тесту на COVID-19 і найближчим часом зробить повторний, повідомили у Єлисейському палаці.
Путін дав щорічну пресконференцію
Президент РФ Володимир Путін сьогодні понад чотири години спілкувався із журналістами. Він заявив, що Росія збільшуватиме підтримку окупованого Донбасу "не лише за гуманітарною лінією", "загалом" підтримав виведення російських військ із Придністров'я і заявив, що власних запасів прісної води в окупованому РФ Криму "достатньо".
Він назвав "легалізацією матеріалів американських спецслужб" розслідування The Insider, Bellingcat, CNN і Der Spiegel, в якому йдеться, що російського опозиціонера Олексія Навального отруїла група співробітників ФСБ. Навальний у відповідь зіронізував, що висновки Путіна "приголомшливо" логічні.
Також Путін заявив, що ще не вирішив, чи буде знову балотуватися у президенти, і пояснив, чому не вакцинувався проти коронавірусної інфекції російським препаратом "Супутник V".
Українському журналісту, власному кореспонденту агентства УНІАН Роману Цимбалюку не дали можливості поставити запитання, хоча він сидів із великим плакатом із написом "Україна".
У коментарі виданню "ГОРДОН" Цимбалюк наголосив, що гострих запитань Путіну сьогодні не ставили.
"Путін дав зрозуміти, що всі ініціативи [президента України Володимира] Зеленського щодо деокупації територій і миру нічого спільного з життям не мають. Тобто не збираються росіяни вести з нами перемовини, хіба що про поступки та капітуляцію, де-факто про визнання окупаційних адміністрацій", – резюмував журналіст.