США не брали участі в підготовці атаки на Курську область РФ – Держдепартамент
Спікер Держдепартаменту США Ведант Пател на брифінгу 13 серпня прокоментував наступ сил оборони України у прикордонних районах Курської області. Стенограму публікує сайт відомства.
За його словами, США не причетні до наступу, але визнають право України захищатися від агресії Росії в потрібні способи.
"Ми не брали участі в жодних аспектах планування чи підготовки цієї операції... Те, на чому ми зосереджені, – це підтримка України в її здатності захистити себе, що, на нашу думку, є здоровим глуздом, особливо коли йдеться про захист від нападів чи операцій, котрі можуть відбуватися безпосередньо через кордон", – сказав представник американського дипломатичного відомства.
Того самого дня президент США Джо Байден уперше прокоментував події в Курській області РФ. За його словами, Білий дім постійно перебуває на зв'язку з Києвом. Наступ України ставить нелегітимного російського президента Володимира Путіна перед "справжньою дилемою", вважає Байден.
Контекст:
6 серпня у РФ заявили про спробу ЗСУ атакувати кордон із Росією в Курській області, після цього в регіоні тривають бої. ЗМІ писали, що Росія перекинула в Курську область військових і техніку з Бєлгородської області, а також із Донецької області України.
З 9 серпня у трьох сусідніх з Україною областях – Курській, Брянській і Бєлгородській – запровадили режим контртерористичної операції.
Путін вимагав від міноборони РФ, щоб із Курської області "витиснули противника". Йому доповіли 12 серпня, що "під контролем противника – 28 населених пунктів", а "глибина проникнення на територію Курської області – 12 км, ширина фронту – 40 км".
12 серпня президент України Володимир Зеленський уперше повідомив, що сили оборони проводять операцію в Курській області. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, під контролем України – приблизно 1 тис. км&³2; території РФ.
13 серпня Зеленський поінформував, що під контролем України – 74 населені пункти Курської області РФ.