США вже отримали два відчутні ляпаси. Україна може стати третім – Рахманін
"Сполучені Штати отримали два достатньо відчутні ляпаси. Перший – це "Північний потік – 2", і вони навіть не знали, що це буде для них така складна репутаційна історія. Другий – це Афганістан. Третій ляпас, на українському полі, буде серйозним репутаційним ударом для США, бо він справді поставить під сумнів велич Америки як наддержави. – сказав Рахманін. – І тому вони будуть змушені шукати якихось варіантів для того, щоб знайти способи якимось чином вплинути на Путіна. Але вдасться їм чи не вдасться, нам самим треба робити те, що маємо робити, а саме починати з найменшого – збільшити оборонний бюджет”.
На 7 грудня заплановано переговори президента США Джо Байдена та Путіна. Вони відбудуться через відеозв'язок.
"Лідери обговорять низку тем у відносинах між США та Росією, зокрема стратегічну стабільність, кібернетичні та регіональні питання. Президент Байден наголосить на занепокоєнні США військовою діяльністю Росії на кордоні з Україною та підтвердить підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України", – повідомляла прессекретарка Білого дому Джен Псакі 5 грудня.
У Кремлі та МЗС України заявили, що не чекають на прорив від переговорів Путіна та Байдена.
Контекст:
Із кінця жовтня західні ЗМІ пишуть про те, що Росія відновила нарощування чисельності своїх військ біля кордону з Україною, і це викликає занепокоєння у високопосадовців у США та Євросоюзі.
The New York Times написала 25 листопада, що адміністрація Байдена зосереджена на дипломатичних каналах, щоб стримати та відмовити Путіна від вторгнення РФ в Україну.
The Washington Post повідомила 29 листопада, що у Білому домі готують онлайн-переговори Байдена з Путіним, щоб означити Кремлю ціну вторгнення в Україну.
Байден 3 грудня заявив, що готує заходи щодо стримування Путіна від агресії проти України. Новий пакет санкцій, який розробляють у США, передбачає від'єднання Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, повідомив 6 грудня CNN із посиланням на власні джерела.