"Стан здоров'я погіршується, і це видно". Ясько зустрілася із Саакашвілі у в'язниці, вони проговорили п'ять годин
За словами Ясько, їй вдалося поговорити із заарештованим політиком майже п'ять годин.
"Стан здоров'я Михайла Саакашвілі погіршується, і це дуже добре видно. Я рада, що він тримається", – написала Ясько.
Вона розповіла, що політик не погоджується припинити голодування, яке триває вже 22 дні.
"У цей раз мені сумно... Бо я розумію, що він у небезпеці. І вже наближається стан до критичного", – вважає нардепка.
Ясько підкреслила, що Саакашвілі потрібна термінова госпіталізація, але не в тюремну лікарню, а туди, "де життя і здоров'я Михайла буде в безпеці".
Ясько повідомила також, що вночі після цієї зустрічі стан Саакашвілі різко погіршився, йому зробили екстрене переливання крові.
1 жовтня 2021 року, в день затримання Саакашвілі у Грузії, Ясько опублікувала відео, на якому вони із Саакашвілі розповідають, що "люблять одне одного і підтримують". Після критики в соціальних мережах на сторінці Саакашвілі у Facebook з'явився пост, в якому ішлося, що він зараз веде "набагато більш масштабну боротьбу, ніж особисте життя".
"Втім, оскільки лунають запитання про це, я хочу заявити, що всі мої попередні стосунки завершено. І вже багато місяців тому я та Ліза Ясько поєднали наші долі. Ми давно живемо разом, як родина з повноправних партнерів. Це велика історія кохання", – зазначив Саакашвілі і закликав усіх поважати їхнє приватне життя і приватність його колишньої дружини Сандри Рулофс, до якої він ставиться "із глибокою прихильністю і повагою".
Контекст:
Саакашвілі обіймав пост президента Грузії два строки поспіль – у 2004–2013 роках. Невдовзі після відставки з поста президента він покинув країну.
У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Він набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. З червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.
У Грузії Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених за вбивство працівника "Об'єднаного банку Грузії" Сандро Гіргвліані. Ще шість років він дістав у справі про побиття політика Валерія Гелашвілі. Щодо Саакашвілі у Грузії розслідують ще кілька справ, зокрема про розгін акції протесту в листопаді 2007 року.
У вересні 2021 року Саакашвілі розповів про намір приїхати до Грузії 2 жовтня, у день місцевих виборів. Уранці 1 жовтня політик повідомив про повернення до Грузії. Того самого Саакашвілі затримали і заарештували, зараз він перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі.
1 жовтня експрезидент Грузії оголосив голодування, яке триває досі. Адвокати і лікарі політика повідомили про погіршення його здоров'я.
Українська влада заявила, що буде домагатися повернення Саакашвілі в Україну.