Стефанчук розповів, чи потраплять до реєстру олігархів не громадяни України
Бацман запитала Стефанчука, чи можуть бізнесмени з неукраїнськими паспортами, які мають вплив на українські політичні партії, потрапити до реєстру.
"Мені здається, ні. Але це треба розглядати кожен кейс окремо. Тобто як і в будь-якій судовій справі ", – відповів він.
На уточнювальне запитання про те, що українські бізнесмени можуть уникнути потрапляння до реєстру олігархів, змінивши громадянство, спікер Ради сказав: "Тоді він не буде громадянином України".
Стефанчук: Саме свобода слова гарантувала прихід до влади Зеленського. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Верховна Рада 23 вересня ухвалила закон президента Володимира Зеленського про олігархів. За документ проголосувало 279 народних депутатів за 226 необхідних. Голосування проводили за спеціальною процедурою, без можливості внести додаткові редагування в залі.
2 вересня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до спікера з офіційним листом щодо законопроєкту, вона заявила, що документ суперечить Конституції.
Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) прийняла до розгляду звернення колишнього спікера Ради Дмитра Разумкова з проханням оцінити законопроєкт про олігархів. У комісії заявляли, що підготують висновок щодо законопроєкту Зеленського про олігархів у середині грудня, і закликали не розглядати в Раді законопроєкту про олігархів у другому читанні, поки не буде готовий її висновок, оскільки це буде вкрай негативним сигналом для західних партнерів.
19 жовтня парламент розблокував закон про олігархів, нардепи відхилили 12 постанов, які блокують підписання документа спікером.
Верховна Рада 3 листопада усунула суперечності в тексті законопроєкту. Нардепи не переголосували закону заново, а лише підтримали виправлення парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, пов'язані з трьома статтями документа. Згідно з ухваленими уточненнями, вести реєстр олігархів буде Рада національної безпеки і оборони, як це було у початковій редакції документа.
4 листопада закон підписав Стефанчук, після нього документ підписав президент.