Стефанчук запропонував відмовитися від переходу на літній і зимовий час

Стефанчук: Доведено  щорічний перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров'я людей
Фото: Ruslan Stefanchuk - public page / Facebook

Віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс у Раду законопроєкт, яким пропонує встановити на території України єдиний київський час.

Віцеспікер Верховної Ради Руслан Стефанчук 9 жовтня зареєстрував у парламенті законопроєкт №4201 "Про обчислення часу в Україні".

Тексту законопроєкту ще не опубліковано, але у Facebook віцеспікер розповів, що пропонує закріпити на території України єдиний київський час і відмовитися від подальшого сезонного переведення стрілок годинника.

"Доведено – щорічний перехід на літній час і повернення на поясний негативно впливає на здоров'я людей: погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб. Прийняття закону забезпечить стабільний природний цикл життєдіяльності людини, сприятиме поліпшенню стану здоров'я і підвищенню працездатності населення", – пояснив він.

Віцеспікер вважає, що законопроєкт спрямовано на протидію агресії з боку Росії.

"Як відомо, на тимчасово окупованих територіях України протиправно встановлено час держави-агресора – Російської Федерації. Закріплення на всій території України єдиного київського часу дасть змогу зміцнити наші безпекові позиції та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій", – підкреслив він.

Відмова від практики переходу на літній і зимовий час сприятиме євроінтеграційним прагненням України, вважає віцеспікер.

Стефанчук опублікував текст законопроєкту, згідно з яким режим роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, підприємств, установ та організацій усіх форм власності визначено і встановлено за київським часом.

Відповідно до чинної постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року, Україна щорічно переходить на літній час останньої неділі березня, а на зимовий – останньої неділі жовтня.

У країнах Євросоюзу з 2021 року рішення про коригування часу з урахуванням сезонності скасують – рішення про скасування ухвалив Європейський парламент 6 березня 2019 року. Законодавчу ініціативу висунула Європейська комісія, яка пропонувала скасувати переведення годинників уже 2019 року. Депутати Європарламенту відклали набуття законом чинності на два роки.