"Який ККД їх використання?" Кривонос заявив, що суд щодо Антоненка охороняє більше людей, ніж президента

Кривонос: Можна вже навчитися рахувати народні гроші та людські ресурси
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook
Правоохоронців, які охороняють суд над фігурантом справи про вбивство Павла Шеремета Андрієм Антоненком, можна було б скерувати на патрулювання Києва або на Донбас, вважає ексзаступник секретаря РНБО Сергій Кривонос.

Суди, які розглядають справи щодо фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, колишнього фронтмена групи Riffmaster Андрія Антоненка, охороняє більше людей, ніж президента.

Про це 29 січня заявив у Facebook колишній заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Сергій Кривонос.

"Сьогодні був на суді у Riffmaster щодо зміни запобіжного заходу... Зробив висновок, що першу особу держави охороняють меншою кількістю людей, ніж суд, під час розгляду справи Ріффа, який точно не несе загрози для суспільства", – написав він.

Кривонос стверджує, що суд охороняло "близько 220250 чоловік" із числа поліцейських і нацгвардійців.

"Це тих, що я побачив і порахував. Допускаю, що десь були заховані резервні підрозділи. Якщо поділити цю кількість на три, то виходить 7383 патрулі (патруль зі старшим і двома патрульними), які можуть бути великою силою по підтриманню порядку в місті Києві, а ще краще в зоні ООС (операції Об'єднаних сил на Донбасі. – "ГОРДОН"). Скільки порушень і злочинів могло б не статися, якби ці хлопці не відстоювали під судом, а виконували свої обов’язки в інтересах громадян України", – пояснив ексзаступник секретаря РНБО.

Він підкреслив, що правоохоронців утримує український платник податків.

"Який коефіцієнт корисної дії від такого використання? Подивіться статистику, скільки за цей час було скоєно злочинів і порушень по Києву. На сьомому році війни можна вже навчитись рахувати народні гроші та людські ресурси", – вважає Кривонос.

29 січня Київський апеляційний суд залишив без змін арешт Антоненка до 7 лютого.

Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей.

12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це музикант і доброволець Андрій Антоненко, військова медсестра Яна Дугарь, а також лікарка і волонтерка Юлія Кузьменко. Усіх їх заарештували, пізніше Дугарь і Кузьменко пом'якшили запобіжний захід і випустили із СІЗО, Антоненко далі перебуває під вартою. Фігуранти заявляють, що не причетні до вбивства.

22 травня 2020 року поліція повідомила захист підозрюваних про закінчення досудового розслідування.

Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, що судитимуть Антоненка, Дугарь і Кузьменко за участю присяжних. Перше засідання по суті відбулося 28 вересня.

17 грудня 2020 року захист Антоненка клопотав про пом'якшення запобіжного заходу з арешту на особисте зобов'язання, оскільки стан здоров'я музиканта погіршився. Антоненко повідомляв, що у нього проблеми із серцем і зубами. Тоді суд клопотання відхилив, однак дав згоду на його етапування до лікарні. У січні адвокат Дмитро Круговий просив суд відпустити Антоненка під особисте зобов'язання, оскільки його дружина захворіла і їхніх спільних дітей немає з ким залишити, але суд відхилив і це клопотання.