Суд випустив Стерненка з-під варти під домашній арешт

Прибічники активіста не проводили сьогодні акцій на його підтримку, щоб їх не звинуватили в тиску на суд
Фото: hromadske.ua (архів)
Засудженим активістам Сергієві Стерненку та Русланові Демчуку Одеський апеляційний суд визначив новий запобіжний захід на час розгляду апеляції за їхньою справою. Про це повідомляють на Facebook-сторінці Стерненка, яку зараз ведуть його друзі.

Обох відправили під цілодобовий домашній арешт і зобов'язали здати закордонний паспорт. До цього активісти перебували в СІЗО.

Адвокат Стерненка Масі Найєм повідомив у Facebook, що його підзахисного звільнили з-під варти в залі суду. Розгляд апеляції призначено на 16 квітня.

"Сьогодні він має до 22.00 опинитися за адресою, яка вказана в ухвалі. Там він перебуватиме на час дії запобіжного – два місяці. Якщо будуть інші засідання, він має попереджати слідство та отримувати дозвіл на виїзд", – розповів адвокат виданню hromadske.

На сторінці Стерненка повідомляли, що на початку засідання суддя Альбіна Кадегроб дозволила випустити Стерненка й Демченка зі скляного боксу, щоб вони могли ефективно брати участь у засіданні. Вона також дозволила представникам ЗМІ вести фото- й відеофіксацію, але не дозволила транслювати засідання в режимі онлайн, оскільки вважала, що "зарано висвітлювати цю частину процесу".

Прибічники активіста підкреслили, що не проводили сьогодні акцій під судом чи будь-де, щоб їх не звинуватили в "тиску фаєром".

Сам Стерненко пізніше подякував за підтримку й написав: "Це ще не перемога, найголовніше – за тиждень, коли буде розгляд апеляції та рішення по суті. Зміна запобіжного ще нічого не означає, тож не розслабляймось".

Контекст:

Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав й інший фігурант справи Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його й Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу.

У цій справі суд звільнив обвинувачених від відповідальності за викрадення людини через закінчення строку давності. Їм призначили покарання за розбій (за словами потерпілого, у нього відібрали 300 грн), а Стерненка, крім нападу, визнали винним у незаконному зберіганні зброї – травматичного пістолета.

Стерненко заперечує причетність до інциденту. Активіст писав у Facebook 17 лютого 2021 року що єдиний доказ у справі – свідчення Щербича. За даними прокуратури, у справі фігурують також протоколи огляду місця події та судові експертизи. Захист Стерненка наполягав, що їх провели з численними порушеннями. Зокрема, до слідчого експерименту слідчі залучили свідка, імені якого не назвали й не викликали на слухання до суду, будинок Стерненка обшукували без присутності адвоката, а експертизу шумового пістолета, за словами адвокатів, провели некоректно, писав "Бабель" .

Вирок у цій справі викликав широкий резонанс у суспільстві. У кількох містах України 23 лютого відбулися акції протесту, зокрема, в Одесі, Житомирі та Києві під Офісом президента. На Банковій протести закінчилися зіткненнями з правоохоронцями. Поліція затримала 17 учасників протесту, щонайменше сімох людей було травмовано. Опіки очей дістало 27 поліцейських і нацгвардійців.

Остання наразі акція відбулася 20 березня під Офісом президента України. Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а згодом запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.

Після неї поліція вручила низку підозр у хуліганстві і знищенні держмайна, а також адміністративних протоколів учасникам акції. Суд відправив сімох активістів під цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом.