"Ти офігієш". Богдан розповів, чому звільнили Авакова G

Богдан: Для Володимира Олександровича це була червона ганчірка
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Колишній керівник Офісу президента України Андрій Богдан заявив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону, що звільнення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова було пов'язане з народним депутатом від "Слуги народу" Євгенієм Брагарем.

Говорячи про звільнення Авакова, Богдан спочатку попросив Гордона висловитись, чому, на його думку, міністра попросили піти у відставку.

"Занадто розумним був, мав свою думку, називав багатьох міністрів дурнями просто на засіданні", – припустив журналіст.

"І що? "Називав міністрів дурнями". Ой, боже! А що тут не так?" – відреагував Богдан.

"Президенту [Володимирові Зеленському] набридла занадто розумна людина поруч", продовжив Гордон.

"Та де він поруч?! Він його просто не приймав останнім часом, сказав Богдан. Ти офігієш від розуміння, чому він його звільнив. Знаєш, є народний депутат Євгеній Брагар? Євгеній Брагар це син якоїсь жінки, яка дуже близька до Володимира Олександровича. Чи няня його дітей, чи... Тобто людина, яка довгу історію пройшла з ним. Він її дуже цінує. Дуже".

Богдан нагадав, що в липні 2021 року Брагаря зупинили поліцейські нібито "за пиятику".

"Я не знаю, пив він, не пив... Але для Володимира Олександровича це була червона ганчірка", сказав колишній керівник Офісу президента.

Інтерв'ю з Богданом вийде сьогодні на YouTube-каналі "В гостях у Гордона", трансляція розпочнеться о 18.00

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Аваков очолював МВС із лютого 2014 року до липня 2021-го. Він входив до складу урядів Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

13 липня 2021 року Аваков подав заяву про відставку з посади міністра внутрішніх справ. В оточенні Авакова розповіли, що подати у відставку його попросив Зеленський.

15 липня Верховна Рада України прийняла заяву Авакова про відставку та звільнила його.

4 листопада ексміністр дав перше після звільнення інтерв'ю, у якому різко розкритикував рішення чинної влади, зокрема санкції РНБО, заявив, що за кілька місяців до відставки "відчував дискомфорт", тому що "все вивітрюється в інтриги", і розкритикував підготовку до опалювального сезону.

Одразу після відставки деякі ЗМІ, зокрема, LIGA.net, а також опозиційні нардепи припускали, що причиною відставки може бути зупинка поліцією автомобілів нардепів від "Слуги народу", зокрема Брагаря.

"Хтось вклав президентові у вуха, що історії зі "слугами" [Ігорем] Васильковським, [виключеним із фракції "Слуга народу" нардепом Олександром] Юрченком та Брагарем – це спецоперація поліції. Що їх "пасли" і це було спеціально зроблено", – розповів співрозмовник LIGA.net у керівництві фракції.

Брагаря обрали до парламенту за списком партії "Слуга народу" (№76 у списку). Він став відомим у січні 2020 року, коли в ефірі телеканала "112 Україна", розмірковуючи, як можна сплатити комунальні послуги за невисокої пенсії, запропонував телеглядачці продати собаку, щоб сплатити рахунки за газ. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія говорив, що Брагар "короткочасно збожеволів" і допустив "тупий заліт". Після цього інциденту "Слуга народу" рекомендувала Брагарю не спілкуватися з пресою.

3 липня 2021 року Брагаря, який, за даними ЗМІ, перебував за кермом Toyota Camry, котра не належить йому, зупинили в Києві. Нардеп розповів, що причиною зупинки була несправна лампочка підсвічування заднього номера. "Патрульні не представились та почали одразу хамити. Декілька разів із виключеною боді-камерою натякали на хабар. Після моєї категоричної відмови давати хабар мене звинуватили в тому, що я начебто знаходжусь у стані наркотичного сп’яніння", – повідомив політик. Він також продемонстрував у Facebook негативний результат тесту на наркотики.

Пізніше в патрульній поліції повідомили про початок службової перевірки за фактами, викладеними Брагарем у соцмережі.

Поліцейських, які зупинили нардепа, усунули від виконання службових обов'язків. 27 липня стало відомо, що патрульних притягли до дисциплінарної відповідальності "у вигляді догани". У патрульній поліції наголосили, що покарання призначено "не через зупинку та перевірку водія, якого запідозрили в керуванні у стані сп'яніння, а тому, що інспектори не виконали вимоги інструкції та не увімкнули нагрудні камери".