"Тільки 5866, або ідіть у дупу". У Києві урядовий квартал заблоковано масовою акцією підприємців. Фото, відео
Охорону будівлі Ради посилено. У місці проведення акції встановлено сцену.
Учасники мітингу вимагають ухвалити законопроєкти №5866, №5866-1, спрямовані на збереження спрощеної системи оподаткування та звітності, а також скасування вимог реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців.
На фотографіях видно національні прапори, прапори руху "Save ФОП", портрет голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева з написом "Ганьба", плакати "Тільки 5866 та 5866-1, або ідіть у дупу", "Гетманцев – ворог бізнесу", "Ні" знищенню малого бізнесу та інші.
Нацполіція України повідомляє про посилення заходів безпеки в центральній частині міста у зв'язку з масовими акціями.
"З метою забезпечення публічної безпеки і порядку працівники структурних підрозділів столичної поліції спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України та співробітниками ДСНС несуть службу в посиленому режимі. Задля запобігання правопорушенням поліцейські проводять превентивну роботу з учасниками заходу", – ідеться у повідомленні.
Поліція закликала організаторів та учасників акції дотримуватися заявленого мирного формату "та не влаштовувати провокації".
Контекст:
Верховна Рада 20 вересня 2019 року ухвалила законопроєкт, який зобов'язує ФОП використовувати реєстратори розрахункових операцій (як звичайні POS-термінали, так і програмні). Норма про застосування РРО фізособами-підприємцями з другої до четвертої групи мала набути чинності з 1 січня 2021 року.
Після акцій протесту ФОП Верховна Рада ухвалила закон про відтермінування касових апаратів. Відповідно до закону, застосування знижених фінансових санкцій за порушення бізнесом окремих вимог закону про використання РРО під час проведення розрахункових операцій було продовжено до 1 січня 2022 року.
2021 року підприємці продовжували протестувати, вимагаючи зберегти спрощену систему оподаткування, але Рада провалила відповідне голосування. Додаткове відтермінування РРО відмовилося підтримувати монобільшість.
Отже, із січня 2022 року платники єдиного податку другої – четвертої груп, які проводять розрахунки готівкою, мають застосовувати у своїй діяльності реєстратори розрахункових операцій, нагадують у Кабміні.