Тимошенко: Негайно після приходу до влади ми знизимо тарифи на газ до рентабельної адекватної ціни – $80–90 за тисячу кубометрів

Юлія Тимошенко: "Роттердам плюс" буде хакнутий негайно, на наступний день після приходу нового президента до влади
Фото: Alexander Prokopenko / ba.org.ua

Голова партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що після її приходу до влади борги бідних людей за житлово-комунальні послуги буде списано, бо ціни на них зумовлені не ринком, а "бажанням вузької групи людей заробити надприбутки".

Лідер партії "Батьківщина", народний депутат Юлія Тимошенко пообіцяла списати борги за комунальними послугами для бідних людей після свого приходу до влади. Про це вона написала у Facebook, коментуючи запитання читачів.

"На жаль, поки ця влада не піде в небуття, змінити вбивчу тарифну політику неможливо. Але їм залишилося недовго. Приблизно рік. І перші кроки, які будуть зроблені упродовж першого тижня, – буде списаний борг бідних людей за ЖКГ! Тому що наявність цього боргу свідчить про непосильність установлених тарифів для людей. І для того, щоб за ними розрахуватися, бідним людям скоро доведеться продавати свої нирки. Ми знімемо з них цей тягар. Він був зумовлений не об'єктивним ринком, а виключно бажанням вузької групи людей заробити надприбутки", – заявила політик.

Тимошенко вважає, що ціна на газ має становити не більше ніж $90 за тисячу кубометрів.

"Також негайно після приходу до влади ми знизимо тарифи на газ до рентабельної адекватної ціни, яка буде повністю прибутковою, забезпечуватиме розвиток галузі і складатиме $80–90 за тисячу кубометрів (як, наприклад, у Казахстані). І люди, які отримують сьогодні субсидії, будуть продовжувати їх отримувати і не будуть платити за газ більше, ніж сьогодні. Що стосується електроенергії, "Роттердам плюс" буде хакнутий негайно, на наступний день після приходу нового президента до влади – з відповідальністю всіх, хто був замішаний у цій гіперкорупційній оборудці", – написала Тимошенко.

Політик пояснила, що є люди, які апріорі не в змозі платити за комунальні послуги.

"Жорсткі тарифи і несправедлива система нарахування субсидій ставлять їх на межу банкрутства. Коли у людини немає жодних джерел, щоб платити, і нестачу не компенсують субсидії, коли цей тягар доводить людей до самогубства – тоді держава має допомогти і списати борги. Кожен такий випадок буде розглядатися окремо. А якщо людина має доходи і просто не платить за ЖКГ – це вже інший контекст, і ніякого списання боргів для таких людей не буде", – додала нардеп.

Із 1 квітня 2017 року в Україні для населення і підприємств теплокомуненерго діє ціна на газ, установлена в розмірі 6957,9 грн за 1000 м&³3; (із ПДВ). За курсом на 27 квітня 2018 року це приблизно $267.

У липні 2017 року "Нафтогаз України" пропонував підвищити тариф майже на 19%. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що ціну на газ для населення, навпаки, буде знижено. У підсумку тарифу не змінили. 18 грудня у МВФ заявили, що українські органи влади повинні відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт. 25 січня 2018 року президент України Петро Порошенко в інтерв'ю Bloomberg заявив, що уряд готовий урегулювати ціни на газ, але не вказав подробиць.

1 лютого 2018 року постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман підтвердив вимогу про врегулювання цін на газ в Україні. 2 лютого Гройсман заявив, що в поточному опалювальному сезоні ціну на газ для населення в Україні піднімати не будуть. Він зазначив, що тривають переговори із МВФ щодо врегулювання цін на газ.