Тищенко після поста Ткача про корупцію запропонував призначити журналіста генпрокурором і закликав його "х...ячити". Ткач відповів: "Для Миколи це шоу, але його не дивляться"

Нардеп Тищенко звернувся до Ткача із закликом "Х...яч!" після того, як той заявив про потребу поновлення декларування посадовців
Скріншот: Микола Тищенко / Telegram
Позафракційний народний депутат (був обраний від "Слуги народу") Микола Тищенко 26 липня у Facebook опублікував відеозвернення, у якому запропонував призначити генеральним прокурором українського журналіста-розслідувача Михайла Ткача.

"Я звертаюся до президента України з вимогою дати шанс Михайлу Ткачу та призначити його генеральним прокурором України! Ткач, х...яч! Не словом, а ділом. Ми не бидло", – сказав він, реагуючи на слова журналіста щодо корупції на всіх рівнях.

Ткач за кілька годин до цього опублікував пост, у якому писав про необхідність відновити електронне декларування посадовців. Слова "ми не бидло" Тищенко запозичив із його повідомлення.

Журналіст наголошував, що є десятки повідомлень про корупцію в Україні на всіх рівнях і закликав до системної боротьби зі зловживаннями владою.

"Просто зараз на відпочинку по всьому світу перебувають, повертаються або повернулися сотні чиновників. Просто зараз купуються або добудовуються маєтки та обираються Range Rover. Я вітаю точкові й принципові політичні рішення, такі як у випадках з воєнкомом Борисовим чи нардепом Арістовим. Але цих випадків надто багато і може бути ще більше. І буде. Потрібен запобіжник, а не реакція. Контроль, а не те, що ми спостерігаємо зараз, – написав Ткач. – Суспільство має контролювати тих, хто отримав владу від суспільства. Отримав на певних умовах. Ми не бидло. Не кріпаки. Відновіть публічне декларування".

Пост Тищенка обурив багатьох користувачів мережі, зокрема, скріншот заяви нардепа опублікував український блогер і журналіст, член політради партії "Демсокира" Антон Швець.

У коментарях Ткач написав: "Для пана Миколи це шоу. Але його не дивляться".

Скріншот: Anton Shvets / Facebook

Контекст:

Підтримати законопроєкт про повернення електронного декларування 26 липня закликав також речник Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Доступ до публічної частини реєстру декларацій Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) обмежило 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, для "максимального посилення захисту особистих даних декларантів".

У травні 2022 року НАЗК пояснило, що під час воєнного стану не обов'язково подавати декларації будь-якого виду, а після завершення війни "в посадовців є ще три місяці на подання декларації без порушення вимог строку".

Відновити електронне декларування закликали, зокрема, посли країн "Великої сімки" й посол ЄС. Посли G7 заявляли, що це дасть змогу запобігти корупції та зміцнить довіру громадян до влади.

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що Верховна Рада України у вересні 2023 року ухвалить законопроєкт про поновлення декларування для посадовців і депутатів.

Тищенка виключили з фракції "Слуги народу" в січні 2023 року, після того, як він під час відпустки їздив у Таїланд