Тищенко заплатить штраф, щодо Шевченка проведуть голосування. "Слуга народу" обговорила скандали за участю нардепів

Засідання фракції відбулося в онлайн-режимі
Фото: Слуга Народу / Facebook
Парламентська фракція "Слуга народу" 22 квітня провела онлайн-засідання, під час якого нардепи заслухали пояснення своїх колег по фракції Миколи Тищенка та Євгенія Шевченка, поінформувала пресслужба політсили.

Фракція дійшла згоди, що Тищенко, який під час карантину влаштував у готелі вечірку з нагоди дня народження дружини Алли Барановської, сплатить максимально передбачений законодавством штраф. Остаточне рішення стосовно нього ухвалить політрада партії, ідеться в релізі.

Як пише LB.ua, посилаючись на свої джерела, голова фракції Давид Арахамія також сказав Тищенку поїхати на фронт і купити військовим дрони. Джерела "Страны" назвали пояснення Тищенка "потоком свідомості".

Сам він у коментарі PavlovskyNews сказав, що "дуже сильно любить дружину". А скандал зі святкуванням він вважає "політичним замовленням" політичних опонентів. За словами Тищенка, це "впливові сьогодні люди, люди в уряді, які накручують ситуацію".

Шевченко пояснював колегам мотиви поїздки в Білорусь і зустрічі з Олександром Лукашенком, який вважає себе президентом цієї країни.

"Євгенія Шевченка не делегували ні "Слуга народу", ні Міністерство закордонних справ чи Офіс президента України на проведення будь-яких перемовин з офіційними особами Білорусі. Під час засідання фракції прийнято рішення провести голосування через збір підписів щодо подальшої участі депутата у складі фракції "Слуги народу" в парламенті", – повідомили в партії.

За інформацією "Бабеля", Шевченко просив, щоб його виключили із фракції і заявив, що його політичні погляди не збігаються з поглядами політсили.

Чи обговорювали у фракції ситуацію з висловлюванням ще одного нардепа від "Слуги народу" Данила Гетманцева на адресу шеф-редакторки LB.ua Соні Кошкіної, у релізі не уточнюють.

Контекст:

Цього тижня трапилося кілька скандалів за участю нардепів від "Слуги народу".

18 квітня відбулася вечірка в київському готелі Fairmont, яку Тищенко влаштував, незважаючи на локдаун, на честь дня народження своєї дружини Алли Барановської. Поліція на підставі повідомлень про вечірку відкрила кримінальне провадження за фактом порушення карантинних обмежень. Один із помічників Тищенка заявляв, що святкування відбувається вдома у нардепа, але пізніше Тищенко визнав, що святкували у "вузькому і майже сімейному" колі в готелі.

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко 20 квітня сказав, що фракція чекає від Тищенка пояснень, оскільки "поки не може з ним повноцінно прокомунікувати". Сам Тищенко визнав, що вчинок був "дещо зухвалим". Однак "самого факту порушення немає", вважає він.

Окрім того, 20 квітня в Мінську відбулася зустріч Шевченка з Лукашенком, якого Україна не визнає президентом Білорусі. Водночас український нардеп заявив, що "36% українців хотіли б бачити Лукашенка своїм президентом".

У фракції наголосили, що нардепа не делегували на цю зустріч партія чи офіційні відомства України й після повернення в Україну Шевченку доведеться пояснити свої дії.

У контексті цих подій Кошкіна заявила, що у "Слуги народу" "немає ані партійної дисципліни, ані честі, ані моралі", оскільки на інциденти з "ковідною" вечіркою" Тищенка і візитом Шевченка в Білорусь до Лукашенка не було різкої партійної реакції.

"Микола просто недоторканний. Хай що він зробить, нічого йому не буде. Навіть якщо він завтра посеред сесійної зали зніме штани і демонстративно накладе купу, усе йому пробачать. Спишуть на його "специфічність". Як і Шевченку. Спасибі, хоч не [президенту РФ Володимирові] Путіну міньєт зробив – уже добре", – зазначила журналістка.

У відповідь на критику Кошкіної Гетманцев зробив їй зауваження щодо правопису. "Те, що Соня Кошкіна займається моралізаторством щодо поведінки Слуг народу не дивно. Дивно чому вона не знає як пишеться слово мінет (пунктуацію оригіналу збережено. – "ГОРДОН")", – написав Гетманцев.

Пізніше, уже після реакції Гетманцева, Кошкіна відредагувала пост і слово "міньєт" у ньому замінила на "мінет". А наступного дня вона зазначила, що "відомий знавець мінетів Гетманцев минулого тижня протягнув у закон про сільських старост (!) поправку, згідно з якою кандидат на посаду голови КСУ може не складати депутатський мандат".

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що йому соромно за колег-парламентаріїв.