"Тиждень буде насиченим". Разумков анонсував розгляд Радою трьох законів, які ветував Зеленський

Вето закону про ВККС Разумков пояснив непогодженими правками
Фото: rada.gov.ua

Поточного сесійного тижня Верховна Рада розгляне три закони, на які наклав вето президент України Володимир Зеленський. Про це 12 липня на погоджувальній раді у Верховній Раді повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Тиждень буде насиченим, багато питань на ньому виноситься. Це й питання вето. Три закони, які були прийняті Верховною Радою, повернені з вето президента, будуть розглянуті на цьому тижні. Один із них, як і прогнозувалося, – це №3711, реформа ВККС (Вищої кваліфікаційної комісії суддів. – "ГОРДОН"). Були дві неузгоджені між собою правки", – сказав він.

За словами спікера Ради, народні депутати розглянуть це питання 13 липня одним із перших, "щоб продемонструвати, що ми рухаємося в напрямку реальної судової реформи".

"Це перший крок. Фактично одразу буде і другий – це [прийняті в першому читанні] законопроєкти №5068, №5069. Я дуже сподіваюся, що ми конструктивно будемо підходити до їх розгляду, для того щоб не затягувати процес, але дійсно зробити ці закони краще за допомогою правок і пропозицій шановних народних депутатів", – зазначив Разумков.

Він не уточнив, які ще два ветовані закони розглянуть нардепи.

Контекст:

29 червня Рада ухвалила закон про відновлення роботи ВККС, 5 липня його підписав Разумков. Зеленський ветував документ.

ВККС – постійний орган у системі судоустрою України, відповідальний за формування суддівського корпусу, переведення суддів, забезпечення їхнього належного кваліфікаційного рівня.

Відповідно до закону, ВККС складатиметься із 16 членів. Вісьмох із них хочуть призначити з-поміж суддів або суддів у відставці. ВККС вважають повноважною за умови призначення до її складу не менше як 11 членів. Документ визначає, що членів ВККС обиратиме конкурсна комісія з питань доброчесності, яка складається із шести членів (троє членів мають бути суддями або суддями у відставці, яких запропонувала Рада суддів України, ще по одному члену запропонують Рада прокурорів України, Рада адвокатів України і Національна академія правових наук України).