"Потрібно відновлювати якнайшвидше". Стефанчук закликав Раду підтримати законопроєкт щодо повернення декларування
"Електронне декларування. Моя позиція чітка і зрозуміла: його потрібно відновлювати якнайшвидше. Відновлювати для всіх. І чиновників, і суддів, і народних обранців, – написав він. – Закликаю фракції і групи позафракційних народних депутатів найближчого засідання підтримати законопроєкт про повернення декларування. Це прозорість. Це відкритість. Це довіра. Це те, що наблизить нас до членства в Європейському союзі. Це той запит на справедливість, спраглість щодо якого сповнює українське суспільство".
Стефанчук нагадав, що він добровільно подавав декларації за 2021-й і 2022 рік. Він додав: не таким важливим є "номер законопроєкту", як важливим є принцип, що в демократичному суспільстві декларування – елемент запобігання корупції й довіри до посадовців.
"Може йти дискусія щодо окремих положень, як-от декларування майна на тимчасово окупованих територіях або процедура подачі декларацій тих, хто служить у лавах ЗСУ. Але не про необхідність повернення декларування", – наголосив він.
Контекст:
Доступ до публічної частини реєстру декларацій Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) обмежило 24 лютого 2022 року, у день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, для "максимального посилення захисту особистих даних декларантів".
У травні 2022 року НАЗК пояснило, що під час воєнного стану не обов'язково подавати декларації будь-якого виду, а після завершення війни "в посадовців є ще три місяці на подання декларації без порушення вимог строку".
Відновити електронне декларування закликали, зокрема, посли країн "Великої сімки" й посол ЄС. Посли G7 заявляли, що це дасть змогу запобігти корупції і зміцнить довіру громадян до влади.
Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія прогнозує, що Верховна Рада України у вересні 2023 року ухвалить законопроєкт про поновлення декларування для посадовців і депутатів.