Труба про те, чи готовий він посадити друга або партнера: Я сповідую принцип, що перед законом усі рівні
Журналісти Денис Бігус та Аліса Юрченко запитали директора Держбюро розслідувань Романа Трубу, чи є його партнерами нардепи від Блоку Петра Порошенка Гліб Загорій та Олександр Третьяков, на що Труба відповів, що бачився з ними кілька разів для обговорення законодавства про ДБР.
Директор Держбюро розслідувань України Роман Труба в ефірі програми "Он воно як" на каналі "24" 5 лютого заявив, що готовий притягати до кримінальної відповідальності політичних партнерів.
На запитання, хто його "політичні друзі", Труба заявив, що їх "нема, не було і не буде".
"Моїми партнерами є ті державні інституції, які допомагали у створенні і в подальшому будуть допомагати ефективній діяльності ДБР... Це комітети Верховної Ради, це народні обранці... Багато людей, сил, хотіли б мати вплив на правоохоронну інституцію, таку як ДБР, можливо, на директора або його заступників. Але все це їхнє бажання, і дуже важливо, щоб воно й залишалося їхнім бажанням... Я говорив і буду говорити, що я у своїй роботі буду залишатися максимально незалежним. Міфи створюють і будуть створювати, важливо їх розвінчувати і бути відкритим... За період мого призначення у ДБР жодного факту, який би свідчив про мою прив'язку до того чи іншого нардепа, фракції чи сили, немає і не буде", – сказав Труба.
Журналісти запитали директора ДБР, чи є його партнерами нардепи від Блоку Петра Порошенка Гліб Загорій та Олександр Третьяков, на що Труба відповів, що бачився з ними кілька разів для обговорення законодавства про ДБР.
Журналіст запитала: "Чи готові ви посадити свого друга, партнера?"
"Принцип, який я сповідую, що перед законом усі рівні. Якщо під час досудового розслідування буде встановлено, що в діях тієї чи іншої особи є склад кримінально караного правопорушення і є докази цього, необхідно оголошувати підозру і скеровувати таке кримінальне провадження до суду. Винятків немає і не повинно бути", – сказав Труба.
"Тобто, якщо досудове слідство покаже провину Третьякова, він сяде?" – запитав Денис Бігус.
"Так, і ніяк по-іншому", – заявив Труба.
Закон про Державне бюро розслідувань парламент ухвалив 2 листопада 2015 року, він є частиною так званого пакета безвізових законів, а також частиною реформи прокуратури, оскільки ДБР забирає в неї функцію досудового розслідування.
Президент Петро Порошенко підписав закон у січні 2016 року, а 1 березня він набув чинності.
16 листопада 2017 року конкурсна комісія обрала Трубу директором ДБР.
27 листопада 2018 року він заявив про початок роботи відомства.