"Це не по-людськи". Депутати зобов'язали Кабмін України заздалегідь попереджати бізнес про посилення карантину
Верховна Рада ухваленою постановою зобов'язала публікувати рішення про посилення карантину не пізніше, ніж за сім календарних днів до початку його дії. Народний депутат України від фракції "Голос" Ярослав Железняк вважає, що завдяки документу бізнес зможе планувати свою роботу.
Народні депутати зобов'язали Кабінет Міністрів України попереджати заздалегідь про посилення карантину. За відповідний проєкт постанови №4320 проголосувало 303 парламентарі, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Постанова пропонує зобов'язати Кабмін інформувати громадян України про запровадження обмежень у таких сферах:
- регулярні та нерегулярні перевезення автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном;
- відвідування навчальних закладів;
- прийом відвідувачів організацій у сфері культури;
- прийом відвідувачів у кінотеатрах;
- прийом відвідувачів усіма закладами громадського харчування;
- робота торгово-розважальних центрів;
- прийом відвідувачів в організаціях сфери торговельного та побутового обслуговування населення;
- вихід із місць проживання громадян.
Рада пропонує уряду публікувати рішення про запровадження більше ніж одного із зазначених обмежень не пізніше, ніж за сім календарних днів до початку їх дії. Депутати також хочуть за сім календарних днів до початку дії таких обмежень вносити в Раду законопроєкти про державну підтримку та пільги для населення і бізнесу, яких стосуватиметься посилений карантин.
За словами одного із авторів документа, нардепа від фракції "Голос" Ярослава Железняка, ця постанова потрібна бізнесу для планування роботи.
"Одна із головних вимог бізнесу – щоб його попередили. Це ненормально, коли ми запроваджуємо карантин у четвер, який починає діяти із вечора п'ятниці. Це не по-людськи", – сказав він, виступаючи з трибуни Ради.
Кабінет Міністрів України 11 листопада запровадив "карантин вихідного дня" через збільшення кількості хворих із COVID-19. Глава МОЗ України Максим Степанов пояснив, що йдеться про три вікенди, починаючи з 14–15 листопада. За його словами, МОЗ хотіло би ввести жорсткий карантин на три тижні, проте українська економіка такого не потягне.
"Карантин вихідного дня" передбачає, що з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в Україні працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки. Ресторани, кафе або інші заклади громадського харчування працюватимуть лише на виніс.
Однак деякі українські міста відмовився запроваджувати "карантин вихідного дня". Зокрема, проти виступили Львів, Івано-Франківськ, Дніпро, Житомир, Черкаси, Одеса, Луцьк і Тернопіль. Голови міст пояснили це тим, що такі карантинні заходи неефективні і загрожують негативними наслідками для економіки.
Акції протесту після запровадження "карантину вихідного дня" відбулися у Чернівцях та Харкові.
Поліцейські на вихідних закрили 1,5 тис. магазинів, 800 закладів громадського харчування, 30 нічних клубів і 20 спортзалів; за фактами порушень правоохоронці склали майже 2 тис. адміністративних протоколів і відкрили 9 кримінальних проваджень.
До Окружного адміністративного суду Києва із позовами до Кабінету Міністрів України вже звернувся Львівський будинок органної та камерної музики, Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки та Львівський кіноцентр.
Сьогодні, 17 листопада, Верховна Рада України не змогла ухвалити постанову, яка рекомендує уряду скасувати "карантин вихідного дня".
17 листопада в Україні зареєстрували 557 657 випадків коронавірусної інфекції, із них 11 968 за останню добу. Із початку епідемії померло 9856 пацієнтів із COVID-19, одужало 250 983 особи.