"Це не санкції. Ми захищаємо громадян України". В Офісі президента прокоментували заборону на авіасполучення з Білоруссю
"Це не санкції, а постанова уряду України. Ми захищаємо громадян України, які подорожують над іншими країнами", – сказав Тимошенко.
Він нагадав про ситуацію з літаком Ryanair і затриманням опозиційного журналіста Романа Протасевича.
"Ви бачили приклади минулого тижня. Саме тому такі рішення Міністерство інфраструктури й уряд приймають", – пояснив заступник керівника Офісу президента.
Контекст:
Європейська рада 24 травня закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн. Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі та вирішили заборонити білоруським авіакомпаніям користуватися європейським повітряним простором.
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. МЗС Білорусі надіслало Україні ноту протесту через це "обурливе рішення". "Белавиа" скасувала всі рейси в Україну до кінця серпня й пообіцяла повернути гроші за квитки.
У Держприкордонслужбі повідомили "ГОРДОН", що за тиждень до повної заборони авіасполучення в аеропортах України оформили на в'їзд і виїзд із Білорусі 6 тис. громадян, з них 2,3 тис. – українці.
Країни ввели обмеження на авіасполучення з Білоруссю після того, як винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, підняли "для супроводу" літака Ryanair, що прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про мінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).
Білоруські спецслужби зняли з рейсу й затримали опозиційного журналіста, співзасновника Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу.
Увечері 24 травня з'явилося відео з Протасевичем, в якому він говорить, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську, співпрацює зі слідством і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську". У Європі зазначали, що на обличчі журналіста було видно сліди побиття.
Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих.