"Це тренування промови в Гаазі". В ОПУ і ГУР прокоментували інтерв'ю Путіна Карлсону
Інтерв'ю президента країни-агресора Росії Володимира Путіна американському журналістові Такеру Карлсону було "тренуванням промов у Міжнародному кримінальному суді" в Гаазі. Таку думку висловив 9 лютого радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі національного телемарафону, який транслював канал "Рада".
"Він уже починає тренувати ті промови, які буде говорити, в юридичному аспекті. У цих інтерв'ю аудиторії не буває, тому що Путін – це не про аудиторію", – сказав Подоляк у відповідь на запитання, на яку аудиторію було розраховане інтерв'ю.
Він вважає, що спілкування Карлсона й Путіна – "це не інтерв'ю, і там немає нічого того, чого Путін не говорив раніше". За словами Подоляка, будь-що, що каже Путін, не виправдовує війни, яку він розпочав.
"Путін абсолютно точно не є інтелектуальною людиною, яка розуміє, що й навіщо говорить, тому його аргументація є вкрай інфантильною і немає сенсу аналізувати конкретні речі, які він проговорює", – сказав Подоляк.
Він додав, що в цьому інтерв'ю світ побачив психотичний тип людини, з якою категорично не можна ні про що домовлятися.
"Людина не є адекватною. І тому вона дивиться на світ зовсім інакше, ніж ми з вами. Вона нераціонально оцінює, що вона робить, і вона схиблена на тому, щоб дивитися на страждання інших людей у будь-якій країні, особливо в Україні", – зазначив Подоляк.
За його словами, це інтерв'ю – пропагандистський продукт, створений для того, щоб Путін мав можливість "потренуватися, щоб потім усе те ж саме говорити в Гаазі, сидячи на лаві підсудних".
Інтерв'ю Путіна Карлсону було російською спецоперацією, заявив у телемарафоні представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.
"Це не могло не бути спецоперацією. Безумовно, це захід впливу. Безумовно, це інформаційно-психологічна спеціальна операція. Так, російська операція, тому що цільова аудиторія цього інтерв'ю – це західний світ. І ті брехливі наративи і пропаганда мали б у чомусь переконати вільний демократичний світ", – сказав він.
За словами Юсова, нічого нового в цьому інтерв'ю світ не почув.
"В Україні є такий поширений термін, коли в кожному місті є якісь особливі люди, яких називають міськими божевільними. Ну, ось Путін – геополітичний божевільний, який розповідає якісь меми, нісенітниці про міжнародне право, історію, вирішує, якій нації існувати чи не існувати, якісь меми про австрійський Генштаб", – сказав він.
Сам факт, що російські спецслужби й Росія витрачають колосальні кошти для того, щоб спробувати здійснювати вплив на західну аудиторію, свідчить, що для них ця аудиторія важлива, додав Юсов.
Уся операція, за словами представника ГУР, "була спробою донести голос Путіна до того Заходу, який вони так ненавидять". Він зазначив, що глобально це не вдалося, але Росія не полишить таких спроб у майбутньому.
Контекст:
Інтерв'ю Карлсону – перше інтерв'ю, яке президент країни-агресора дав західному журналісту з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну, нагадав NBC News. У цьому інтерв'ю Путін повторив російські пропагандистські наративи, що Україна – "штучна держава", нібито створена радянською владою, що війна Росії проти України – "до певної міри елемент громадянської війни". "Усі думають на Заході, що бойові дії назавжди розтягли одну частину російського народу від іншої. Ні. Возз'єднання відбудеться", – заявив президент країни-окупанта, котрий і раніше неодноразово заявляв, що "росіяни й українці – один народ".
Після інтерв'ю міжнародні ЗМІ розкритикували Карлсона. BBC звернула увагу, що протягом більшої частини бесіди інтерв'юер не промовив жодного слова й не опонував Путіну, коли той робив неправдиві твердження. CNN вважає, що журналіст дав Путіну змогу використати свою платформу для поширення пропаганди. "Тепер зрозуміло, чому Володимир Путін дав інтерв'ю Такеру Карлсону", – зазначив американський телеканал.
Карлсон – відомий американський журналіст, популярний серед консервативних виборців, прибічник експрезидента США Дональда Трампа. У 2009–2023 роках працював на консервативному каналі Fox News. Журналіст неодноразово робив антиукраїнські заяви, був проти надання американської допомоги Україні, а також ображав президента України Володимира Зеленського, називаючи його "маріонеткою США" й "диктатором у спортивному костюмі".