У день голосування за санкції проти екс-чиновників президента і прем'єра не було в Україні, у підсумку Раді не вистачило голосів – нардеп Пастух
Деякі політичні сили в Україні досі фінансово залежать від осіб, які перебувають у списку санкцій, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Самопомочі" Тарас Пастух.
Багато народних депутатів під час розгляду постанови про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та інших колишніх чиновників покинули сесійну залу, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" нардеп від "Самопомочі" Тарас Пастух.
"Я припускаю, що деякі політичні сили досі фінансово залежать від осіб, які перебувають у списку санкцій. Учора найчастіше в сесійній залі лунало прізвище Фірташа (бізнесмен Дмитро Фірташ. – "ГОРДОН"). Навіть Януковича та його оточення не так часто згадували. І багато нардепів, які активно брали участь в інших голосуваннях, під час розгляду цієї постанови просто вийшли з залу або не стали голосувати", – зазначив Пастух.
Він акцентував на тому, що в день голосування у Верховній Раді було мало нардепів.
"Цю постанову реєстрували набагато раніше. І я так розумію, розрахунок був на те, що її таки ухвалять. Проблема ще в тому, що цього дня у парламенті було не так багато депутатів. Тобто в день голосування за санкції проти екс-чиновників президента і прем'єра не було в Україні, у підсумку Раді не вистачило голосів. Адже глава держави і глава Кабміну в разі необхідності могли б загнати своїх депутатів до парламенту, щоб ті підтримали цю постанову", – підкреслив нардеп.
За його словами, під час розширення санкційного списку до нього можуть бути внесені бізнесмен Рінат Ахметов і народний депутат від групи "Воля народу", президент запорізького підприємства "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв.
"Чому у списку санкцій немає Ахметова? Це запитання ми порушували на комітеті. Мова також йшла і про Богуслаєва. Зокрема, є інформація, що він планує або вже почав будівництво підприємства, яке буде виробляти двигуни для експорту в Росію. Окрім цього, на комітеті лунали заяви, що таке підприємство вже проектується у самій РФ. У підсумку було запропоновано ще однією постановою розширити санкційний список", – резюмував Пастух.
На засіданні 18 травня Верховна Рада не змогла ухвалити проекту постанови №5350 про санкції проти екс-президента України Віктора Януковича та низки екс-чиновників. За нього проголосувало 202 парламентарії з 226 необхідних. Видання "ГОРДОН" опублікувало результати поіменного голосування за документ.
Уперше Київ запровадив санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – за рік після того, як аналогічні заходи застосували США та ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України Петро Порошенко продовжив колишні (із переліку виключили 41 фізичну особу і одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.
15 травня 2017 року Порошенко затвердив нові санкції. В оновлених списках вказано 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.