У фракції "Слуга народу" у Київраді не впевнені, що Трубіцин досі в Україні
"Наразі я не можу ні спростувати, ні підтвердити цю інформацію (про ймовірну втечу депутата Трубіцина за кордон. – "Цензор.НЕТ"). Я точно не знаю. Але він повідомив, що він не буде присутнім, тому що йому потрібно зробити деякі речі, пов'язані з його особистим здоров'ям", – заявив Вітренко, коментуючи інформацію про ймовірну втечу Трубіцина за кордон.
Вітренко також зазначив, що не знає, чи давали дозвіл на виїзд Трубіцина за кордон і який орган міг видати його депутату Київради. Він сказав, що Трубіцин не приходить до суду і Київради через проблеми зі здоров'ям. Коментуючи ймовірність вживання заходів щодо Трубіцина з боку "Слуги народу" у разі доведення в судовому порядку фактів корупції, Вітренко зазначив: "Ми будемо діяти в межах і спосіб, передбачений законом України про місцеве самоврядування і про місцеві вибори".
17 травня Трубіцин не прийшов до суду, 18 травня його також не було на засіданні Київської міської ради. Наступне засідання суду має відбутися 30 травня.
Контекст:
9 лютого 2022 року НАБУ затримало Трубіцина, а також його помічника. Цього самого дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила депутата про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (приймання пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовцем). 11 лютого Вищий антикорупційний суд України заарештував Трубіцина й призначив заставу в розмірі 14,886 млн грн як альтернативу тримання під вартою. 16 лютого у Вищому антикорупційному суді України повідомили, що за депутата внесли заставу.
12 лютого Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави ще чотирьом фігурантам цієї справи.
За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.
Згідно з інформацією на сайті Київради, Трубіцин – "український підприємець, букініст, меценат, громадсько-політичний діяч". У 2020 році він став депутатом Київради й головою постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.
Депутат вважає кримінальне провадження "політичною розправою за жорстку позицію в Київраді". Він стверджує, що "ніколи і ні від кого не отримував жодних хабарів і не затримувався на одержанні хабарів".
Водночас головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що Трубіцин, імовірно, уже мав судимість. Журналіст опублікував фото постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, в якій ідеться, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду й вирушив з "документом" проводити перевірки на ринках Харкова. "На одному з ринків аферистові-початківцю повірили, на іншому – затримали та здали в поліцію", – зазначив Бутусов.