У МКС напередодні візиту Путіна нагадали Монголії про її зобов'язання перед судом
На Монголію, яка ратифікувала Римський статут, поширюється зобов'язання співпрацювати з вимогами Міжнародного кримінального суду, який, зокрема, видав ордер на арешт нелегітимного російського президента Володимира Путіна. Про це 30 серпня в коментарі ВВС заявив спікер МКС Фаді ель-Абдалла.
Путін планує відвідати Монголію з офіційним візитом 3 вересня.
Заарештувати його за ордером МКС закликали Монголію в МЗС України.
Водночас у розділі IX Римського статуту йдеться, що держави-члени можуть бути звільнені від своїх зобов'язань здійснити арешт, якщо це змусить їх порушити договірне зобов'язання, яке існувало раніше, стосовно іншої держави або порушити дипломатичний імунітет представників або власності третьої країни.
Як розповів ель-Абдалла, в разі відмови від співпраці судді МКС можуть ухвалити відповідний висновок і поінформувати про це асамблею країн-учасниць.
Потім асамблея може вжити проти порушників "будь-яких заходів, які вважатиме за потрібні", додав спікер МКС.
Контекст:
Поїздка в Монголію має стати першим візитом Путіна до країни, яка визнає юрисдикцію МКС, відколи в березні 2023 року суд видав ордер на його арешт через депортацію українських дітей у Росію.
Монголія підписала й ратифікувала Римський статут. Отже, вона зобов'язана виконувати рішення Міжнародного кримінального суду.
У Кремлі заявили, що "не переживають" через візит Путіна до Монголії. Там наголосили, що в Москви "прекрасний діалог із друзями в Монголії", а всі аспекти цієї поїздки ретельно готували.