"У них була підготовлена версія, що там діти, а ми приходимо влаштовувати Норд-Ост". Саакашвілі з'явився на допит у ГПУ
Екс-президент Грузії, лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі назвав провокацією ФСБ і СБУ сутички біля Жовтневого палацу в Києві 17 грудня.
Екс-президент Грузії, лідер партії "Рух нових сил" Михайло Саакашвілі прибув на допит у Генеральну прокуратуру України 18 грудня і дав короткий брифінг журналістам, передає кореспондент "ГОРДОН".
За словами Саакашвілі, сутички біля Жовтневого палацу в Києві 17 грудня були провокацією Служби безпеки України і ФСБ.
"У них була підготовлена версія, що там діти, а ми приходимо влаштовувати Норд-Ост. Чисто есбеушна-ефесбешна провокація. І ці провокації вони будуть влаштовувати щоразу. Вони так улаштовані", – сказав Саакашвілі.
Політик повідомив, що не допустив насильства.
"Навіщо нам було захоплювати Жовтневий палац? Із таким самим успіхом ми могли захопити ресторан "Гуси-лебеді", "Пузату хату", "Хуторок" і звідти оголошувати імпічмент", – продовжив Саакашвілі.
За словами екс-президента Грузії, 17 грудня він і його прибічники діяли офіційно.
"Ми маємо справу зі свавільниками, яким усе одно. Вони були б дуже раді, якби у залі були діти, якби там була ялинка, якби всі перелякалися. Якби там, не дай Боже, були жертви", – продовжив Саакашвілі.
Він також заявив, що інформація про дітей у Жовтневому палаці виявилася "повною брехнею".
"Це їхня версія була. Вони сказали спочатку: так-так, приходьте без проблем. Якби вийшла адміністрація і сказала, що захід, то без проблем, ми йдемо далі. Але адміністрація не вийшла, а натомість відбулися зіткнення... Ви що, не розумієте, що це була провокація?.. Вони сказали, що там ялинка, що було повною брехнею, що там діти, потім вони сказали, що батьки цих дітей написали заяву, що цих дітей захопили у заручники... І це все офіційні особи!" – розповів Саакашвілі.
12 листопада Саакашвілі запропонував із 3 грудня почати процес "народного імпічменту" президента України Петра Порошенка. Його політсила провела кілька маршів "За імпічмент".
Увечері 8 грудня Саакашвілі затримали в Києві і помістили в ізолятор тимчасового тримання. Його підозрюють у отриманні з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади.
Прокуратура вимагала для політика запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту з носінням електронного браслета. 11 грудня Печерський райсуд Києва вирішив відхилити клопотання обвинувачення і відпустив Саакашвілі в залі суду. Генеральна прокуратура України подала апеляцію.
17 грудня Саакашвілі під час чергового маршу "За імпічмент" заявив, що протестувальники організують штаб у Жовтневому палаці. До будівлі прийшли прибічники політика, почалися сутички із силовиками.
Член колегії Міністерства внутрішніх справ, депутат Верховної Ради від "Народного фронту" Антон Геращенко зазначив, що прибічники Саакашвілі хочуть захопити будівлю, в якій проходять дитячі ранки. Він заявив, що поліція не допустить провокацій.
За даними поліції Києва, унаслідок зіткнень біля Жовтневого палацу постраждало 32 правоохоронці. Вони потрапили до лікарні з отруєнням невідомою речовиною. У Нацгвардії уточнили, що постраждало 60 нацгвардійців, серед них 15 госпіталізовано.
Саакашвілі назвав ситуацію провокацією з метою дискредитації мирного протесту.