У новому пакеті санкцій Євросоюзу проти РФ немає обмежень на імпорт – ЗМІ

13-й пакет санкцій можуть внести на розгляд цього тижня
Фото: ЕРА

Європейська комісія не пропонуватиме нових заборон на імпорт у черговому пакеті санкцій проти Росії за розв'язану війну в Україні. Про це 5 лютого повідомляє Reuters із посиланням на дипломатичні джерела.

За їхніми даними, ЄК і країни – члени Євросоюзу поспішають ухвалити 13-й пакет санкцій до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ. Незважаючи на заклики деяких країн союзу заборонити більше російського експорту, наприклад алюмінію, ЄК запропонує пакет заходів, який спричинить мінімальні дебати, ідеться в повідомленні.

За словами одного з дипломатів, готують сотні списків юридичних і фізичних осіб, але в них не буде жодних великих імен (компаній). Водночас у новому пакеті розширять список фірм і підприємств, яким ЄС не може продавати товари подвійного призначення.

Джерела зазначили, що 13-й пакет санкцій можуть внести на розгляд цього тижня, після нього Єврокомісія швидко запропонує 14-й пакет заходів, який може містити нові заборони на імпорт. Санкцій щодо російського ядерного палива та скрапленого природного газу зараз не розглядають, додає Reuters.

4 лютого редактор Radio Free Europe / Radio Liberty в Європі Рікард Йозвяк повідомив у соцмережі Х, що найближчий пакет санкцій ЄС щодо РФ складатиметься лише із заборони на видання віз і заморожування активів приблизно 250 юридичних осіб. Це буде найслабший і найменш амбіційний пакет на сьогодні, вважає він.

Контекст:

Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року обмеження суттєво розширили.

Останній, 12-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії через її агресивну війну в Україні Рада ЄС ухвалила 18 грудня 2023 року. Зокрема, ЄС запровадив заборону на прямий чи непрямий імпорт, купівлю або надходження діамантів із Росії. Цю заборону поширено на алмази, які походять із Росії, експортують із Росії, надходять транзитом через Росію, і російські алмази, оброблені у третіх країнах. Пряму заборону поширено на непромислові природні й синтетичні діаманти та ювелірні вироби із діамантами.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року проти РФ було запроваджено більш ніж 16 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 19 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію й Північну Корею.