У Парижі відбулася зустріч радників лідерів "Нормандської четвірки", США та НАТО передали РФ відповіді щодо "гарантій безпеки". Головне за день G

Блінкен і Столтенберг розповіли про відповіді, передані США та НАТО Росії щодо "гарантій безпеки"
Фото: EPA
"ГОРДОН" подає огляд основних подій середи, 26 січня.

США та НАТО передали РФ письмові відповіді щодо "гарантій безпеки"

26 січня США та НАТО передали Росії письмові відповіді щодо вимог про "гарантії безпеки". Текстів не було опубліковано.

Держсекретар США Ентон Блінкен зазначив, що зміст документа співвідноситься з позицією США, про яку відкрито говорили раніше. "Ми підтримуватимемо принцип відкритих дверей у НАТО. Це зобов'язання, якого ми маємо дотримуватися. Немає жодних поступок, змін у позиції США в цьому документі. Немає змін і не буде змін", наголосив держсекретар.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що НАТО та Росія можуть взаємодіяти за трьома напрямами. Вони стосуються відносин та контактів між Росією й НАТО, європейської безпеки, зокрема ситуації в Україні та навколо неї, і контролю над озброєннями. "У всіх наших зусиллях ми й надалі тісно координуємо свої дії з Україною, а також з іншими партнерами, зокрема з Фінляндією, Швецією, Грузією і, звісно ж, Європейським союзом", – заявив він.

За словами Столтенберга, НАТО не відмовлятиметься від політики відкритих дверей.

Також він закликав РФ вивести війська з України, Грузії та Молдови

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв удень 26 січня, що позицію України враховано у письмовій відповіді США на ультиматуми РФ щодо так званих гарантій безпеки.

Відбулася зустріч радників лідерів країн "Нормандської четвірки"

У Парижі 26 січня відбулася зустріч зовнішньополітичних радників лідерів країн нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина, Росія) щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Українську сторону на ній представляв глава Офісу президента Андрій Єрмак, Росію – заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак, Німеччину – радник німецького канцлера Єнс Плетнер, Францію – радник президента Еммануель Бонн.

Переговори у закритому форматі тривали вісім годин. Єрмак назвав зустріч непростою. Козак за підсумками зустрічі заявив, що розмова була "непростою, але відвертою".

Глава Офісу президента також розповів, що радники під час зустрічі погодили комюніке і підтримали режим припинення вогню. За його словами, наступна зустріч у нормандському форматі відбудеться за два тижні у Берліні.

США бачать ознаки підготовки нападу РФ на Україну

Невідомо, чи ухвалив президент Росії Володимир Путін остаточне рішення щодо вторгнення в Україну, але ознаки того, що він готується застосувати війська, є, заявила заступниця держсекретаря США Венді Шерман.

"Я не знаю, про що думає Путін. Напевно, навіть люди з його близького оточення не знають, що він робитиме в майбутньому. Але я знаю, що є плани щодо концентрації військових підрозділів на території України. Я думаю, що у президента [Путіна] є й інші плани. Не знаю, чи ухвалив він остаточне рішення, але, звісно, ми бачимо всі ознаки того, що він має намір застосувати військові сили в якийсь час: зараз чи, можливо, в середині лютого", сказала Шерман.

В "Единой России" пропонують передати бойовикам на Донбасі російську зброю

Парламентська фракція "Единая Россия" звернулася до Путіна з проханням надати незаконним збройним формуванням РФ на Донбасі зброю.

Із такою самою заявою виступив перший віцеспікер Ради Федерації та секретар генеральної ради партії "Единая Россия" Андрій Турчак.

Коментуючи пропозиції про постачання російської зброї в ОРДЛО, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що РФ є "прибічником Мінських угод", і сказав, що Україна нібито їх "саботує".

МОЗ України зареєструвало таблетки проти COVID-19

МОЗ України зареєструвало для екстреного застосування препарат молнупіравір для лікування коронавірусної інфекції COVID-19. Постачання ліків в Україну очікують найближчим часом.