У Путіна величезний інтерес у "Сбербанке", за інсайдерською інформацією, він інвестор і акціонер цього банку – політолог Давидюк G

Давидюк: Сьогодні визнання паспортів "ЛДНР" на нас не впливає, але в момент реінтеграції Донбасу це стане серйозною проблемою
Фото: Dmitry Raimov / Facebook

Україні потрібно обмежувати діяльність російських компаній на своєму ринку, зокрема і "Сбербанка России", який пов'язаний з президентом РФ Володимиром Путіним, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Компанії РФ в Україні зараз, як правило, оформляють через офшори, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" політолог, директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

"Є велика проблема, точніше – юридична колізія з російськими банками, мобільними операторами та іншими брендами (починаючи від АЗС і закінчуючи лотереями) в Україні. Вони оформлені не як російські, а як голландські, кіпрські, белізькі і так далі. Тобто більшість з них оформлені на офшори. Саме тому важко довести, що це саме російські компанії", – зазначив Давидюк.

За його словами, президент РФ Володимир Путін є акціонером "Сбербанка России", який підозрюють у визнанні "паспортів" "ДНР" і "ЛНР".

"Не секрет, що у Путіна величезний інтерес у "Сбербанке", за інсайдерською інформацією, він інвестор і акціонер цього банку. Це один з найбільших російських банків, причому не державний. Україні потрібно обмежувати діяльність російських компаній на своєму ринку, чинити на них тиск. Але в цьому тиску важливо вчасно зупинитися, щоб не викликати економічного хаосу. А в нас багато політиків люблять загравати на цю тему. Цього допускати не можна. Державні інтереси – так, бізнес окремих політиків – категорично ні", – підкреслив політолог.

Він наголосив, що жителі окупованих територій Донбасу, які дістали так звані паспорти "ДНР" і "ЛНР", у майбутньому можуть виявитися особами без громадянства.

"Україна повинна використовувати всі інструменти гібридної війни, зокрема тиск на російські компанії на своїй території, щоб боротися за суверенітет. Це сьогодні визнання "паспортів ЛДНР" на нас не впливає, але в момент реінтеграції Донбасу стане серйозною проблемою. Власники "паспортів ЛДНР" можуть виявитися людьми без громадянства. Буквально. Адже що таке "ЛНР" і "ДНР"? Абсолютний інформаційний фейк, який принесе багато проблем людям з точки зору документації та відносин з державою", – резюмував Давидюк.

18 лютого Кремль опублікував указ президента Володимира Путіна про визнання виданих терористами "ДНР" і "ЛНР" паспортів, документів про освіту, свідоцтв про народження і смерть, укладення та розірвання шлюбу, а також реєстраційних знаків автомобілів.

Секретар РНБО Олександр Турчинов у зв'язку з цим заявив, що рішення Путіна повністю перекреслює мінський процес і дорівнює заяві Росії щодо виходу з нього.

Президент України Петро Порошенко назвав цей указ черговим доказом російської окупації. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що не визнають прийняття Кремлем указу, і закликали міжнародних партнерів посилити тиск на Росію.

7 березня "Сбербанк России" заявив, що почав обслуговувати у своїх відділеннях клієнтів, які надають "паспорти" так званих "ДНР" і "ЛНР". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав Національний банк України негайно ввести санкції проти російського банку.

У НБУ зазначили, що в разі підтвердження інформації про визнання "Сбербанком России" так званих паспортів "ДНР" і "ЛНР" Нацбанк буде ініціювати питання про застосування до нього санкцій.