У Раді семеро нардепів і 21 співробітник апарату хворіють на COVID-19, парламент 2 листопада розгляне постанову про спецперепустки до Ради

Стефанчук: Не хочеш щепитися – ми не маємо права втручатися у твою депутатську діяльність, але ти повинен забезпечити безпеку оточуючих
Фото: rada.gov.ua
2 листопада Верховна Рада ухвалить рішення про допуск до будівлі парламенту лише після надання документа, що підтверджує вакцинацію проти коронавірусної інфекції або негативні результати тестування. Про це повідомив на брифінгу спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Він зазначив, що станом на сьогоднішній ранок семеро народних депутатів та 21 співробітник апарату Верховної Ради хворіють на COVID-19. Скількох нардепів уже вакцинували проти коронавірусу, він сказати не зміг, зазначивши, що знатиме це після того, як у Раді проведуть моніторинг, щоб видати вакцинованим перепустки.

Постанову про єдині правила відвідування парламенту Рада розглядатиме 2 листопада, але діяти правила почнуть не одразу після ухвалення, зазначив Стефанчук – спершу потрібно буде видати перепустки щепленим, організувати порядок проходження ПЛР-тестування та вирішити ще низку організаційних деталей. Якщо постанову ухвалять, вона набуде чинності до 15 листопада.

Спікер зазначив, що у Раді не наполягають на тому, щоб нардепи, їхні помічники та співробітники парламенту вакцинувалися – для входу до Ради можна буде показати результати антиген-тесту або ПЛР-тесту. "Ми пропонуємо вибір – не хочеш щепитися, ми не маємо права втручатися у твою депутатську діяльність, але ти повинен забезпечити безпеку оточуючих", – пояснив Стефанчук, наголосивши, що сам він виступає за вакцинацію.

Він додав, що в Раді є мобільна бригада медиків, яка робить щеплення проти коронавірусу. Окрім того, мобільні пункти вакцинації для всіх охочих розгорнуть у готелях "Київ" та "Національний", розташованих неподалік від будівлі Верховної Ради в центрі Києва.

Контекст:

В Україні погіршується епідемічна ситуація. Улітку фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні та жовтні цей показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозували, заявляв 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Станом на 1 листопада в Україні підтвердили 2,9 млн випадків коронавірусної інфекції, із них майже 14 тис. – протягом останньої доби. Померло понад 68 тис. пацієнтів із COVID-19.

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax), партію, що надійшла, уже використали.

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. Від початку вакцинальної кампанії одну дозу ввели 10,2 млн осіб, повністю імунізовано 7,4 млн українців.

За словами глави МОЗ Віктора Ляшка, вакцинація проти коронавірусу протягом останніх чотирьох місяців урятувала 3070 життів українців.