У рішенні КСУ суддя Сліденко видав ідеї Гамільтона за свої – ексголова Конституційного Суду

Шевчук: Сліденко видав ідеї Гамільтона за свої, а більшість суддів КСУ, що проголосували за це рішення, погодилася з ними
Фото: Stanislav Shevchuk / Facebook

Суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко, який був доповідачем у справі про конституційність низки положень антикорупційного законодавства, використав у своїй доповіді есе першого міністра фінансів США Александра Гамільтона. Про це заявив колишній голова КСУ Станіслав Шевчук.

Судді Конституційного Суду не читали есе американського економіста Александра Гамільтона "Федераліст", інакше вони б помітили, що суддя КСУ Ігор Сліденко, який був доповідачем у справі про конституційність низки положень антикорупційного законодавства, видав ідеї Гамільтона за свої. Про це 30 жовтня у Facebook написав колишній голова КСУ Станіслав Шевчук.

"Я завжди кажу своїм студентам, що із цього твору треба починати вивчати конституційне право. Це збірка есеїв Джона Джея, Джеймса Медісона та Александра Гамільтона. Їхні погляди на майбутній конституційний устрій США. А Сліденко добросовісно виконав своє завдання і видав ідеї Гамільтона за свої, із якими погодилася більшість суддів КСУ, що проголосувала за це рішення", – зазначив Шевчук.

Він виявив плагіат в уривку про те, що судова влада не має впливу ні на законодавчу, ні на виконавчу владу і "не може ухвалювати рішень, які зумовлюють активні дії".

"Федераліст" – збірник із 85 статей на підтримку ратифікації конституції США. Статті виходили з жовтня 1787 року до серпня 1788-го у нью-йоркських газетах The Independent Journal і The New York Packet. Автори статей – перший міністр фінансів США Гамільтон, четвертий президент США й один з авторів конституції країни Медісон, перший голова Верховного суду США Джей.

27 жовтня Конституційний Суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".

Окрім того, унаслідок блокування доступу НАЗК до державних реєстрів Нацагентство не може провести спеціальну перевірку декларацій кандидатів на керівні посади в держорганах, отже, не можуть призначити на їхні посади переможців місцевих виборів, заявили в НАЗК.

Після засідання РНБО на виконання розпорядження Кабміну НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

29 жовтня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у парламенті законопроєкт, яким пропонують визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень увесь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства.