У Великобританії ухвалили аналог "закону Магнітського"
Палата громад парламенту Великобританії ухвалила поправки, що дозволяють застосовувати санкції щодо громадян інших країн, які звинувачуються в порушенні прав людини. Уперше такий закон був ухвалений у США після смерті юриста Сергія Магнітського, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету.
Палата громад парламенту Великобританії ухвалила поправки, які дозволяють запроваджувати санкції щодо осіб, винних у порушенні прав людини, повідомляє The Guardian.
Поправками передбачається, що уряд Великобританії та приватні особи зможуть звернутися до Високого суду Лондона з проханням заморозити активи тих, кого звинувачують у порушенні прав людини. Дія цього закону розповсюджується на громадян усіх країн світу.
Перш ніж поправки стануть чинними, їх має схвалити верхня Палата лордів.
Цей закон є британським варіантом "закону Магнітського".
Юрист консалтингової компанії Firestone Duncan і аудитор фонду Hermitage Capital Магнітський, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету, був арештований у 2008 році й у 2009 році помер у слідчому ізоляторі в Москві у 37-річному віці нібито від серцевих проблем. Російські правозахисники запевняють, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я Магнітського, аби змусити його замовкнути.
У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", який запроваджує персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в РФ. Спочатку до переліку потрапили 18 осіб, здебільшого – співробітники правоохоронних органів, які, за версією укладачів списку, були причетними до розслідування кримінальної справи щодо Магнітського. "Список Магнітського" кілька разів розширювався. Востаннє – у січні 2017 року, коли США додали до нього голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна та депутата Держдуми Андрія Лугового.
У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "Глобальний закон Магнітського", того ж місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може запровадити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони причетні до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону в'їзду до США та заморожування активів.