Убивство Навального, отрута в чаї, чому Навальна не говорить про війну в Україні. Інтерв'ю Бацман із Фейгіним. Відео
На YouTube-каналі головної редакторки інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман вийшло інтерв'ю з російським юристом і блогером Марком Фейгіним, який проживає у Франції.
Під час інтерв'ю Фейгін говорив про:
- смерть у колонії російського опозиціонера Олексія Навального й про те, чому рідним не віддають його тіло;
- те, як могли вбити Навального й чому;
- висловлювання Навального про Україну й про те, чому українці не дуже йому співчувають;
- дружину Навального Юлію Навальну й про те, чи може вона очолити російську опозицію;
- те, що чекає на російську опозицію після смерті Навального;
- раптову смерть єдиного сина глави "Роснефти" Ігоря Сєчина;
- інтерв'ю президента країни-агресора РФ Володимира Путіна американському журналісту Такеру Карлсону;
- інформацію таблоїдів, що в Путіна нова коханка – голова організації "Лига безопасного интернета" Катерина Мізуліна;
- президентські вибори у США і про те, чи може до влади знову прийти Дональд Трамп;
- війну в Україні і про те, чому Україну намагаються схилити до переговорів.
"У російській опозиції є культ Юлії Навальної, усі віддають їй належне. Не знаю, чи відбувся б Навальний по-справжньому, якби в нього не було такої дружини. Хоча він був абсолютно самодостатнім індивідуалістом, проте її роль була незамінною. От це відчуття любові й надійності в її особі щодо Олексія було зовсім видатним. [Стосовно її політичних амбіцій]... Я поки зі скепсисом до цього ставлюся. Російська політика дуже токсична через сексизм і все інше. Хай як це жахливо звучить, але вплив політика в Росії залежить від статі також. Тому уявити собі, що в її особі жінка може замістити роль самого Навального або навіть щось більше (адже російську опозицію Навальний навіть не зміг об'єднати)... Тут я був би обережний в оцінках", – сказав Фейгін.
Фейгін народився 1971 року в Куйбишеві (зараз – Самара). Закінчив юридичний факультет Самарського державного університету, Академію народного господарства при уряді РФ і Дипломатичну академію МЗС Росії. Захистив кандидатську дисертацію на тему "Конституційні засади місцевого самоврядування у Російській Федерації", кандидат юридичних наук.
У студентські роки брав участь у політичному житті Самари, був членом партії "Демократический союз". У 1994–1995 роках – депутат Держдуми І скликання. У 1997–2007 роках був віцемером Самари. У 1990-х роках набув статусу адвоката, але адвокатською практикою почав займатися у 2000-х.
Широку популярність Фейгін здобув як один з адвокатів учасниць панк-групи Pussy Riot. Після початку російської агресії захищав інтереси кількох відомих громадян України, яких РФ утримувала на своїй території або проти яких заочно порушила кримінальні справи, зокрема лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва, колишню льотчицю Надію Савченко, журналіста Романа Сущенка.
2018 року Фейгіна в Росії позбавили статусу адвоката, 2022-го – занесли до списку "іноагентів", 2023-го – оголосили в розшук, 2024-го – заочно заарештували у справі про "фейки" щодо дій російських окупантів.
Зараз юрист живе за кордоном, займається блогерством, розвиває свій YouTube-канал "Фейгин LIVE", на який підписано майже 2 млн осіб.