Україна, Грузія і Молдова підписали декларацію про інтеграцію в ЄС, Шмигаль заявив про запуск п'ятого етапу вакцинації. Головне за день
"ГОРДОН" подає огляд основних подій понеділка, 19 липня.
Декларація Батумського саміту
Президенти України, Грузії та Молдови Володимир Зеленський, Саломе Зурабішвілі і Мая Санду підписали декларацію Батумського саміту про європейську інтеграцію. Три країни домовилися співпрацювати з європейськими інститутами щодо реалізації положень угод про асоціацію з ЄС та поглиблену зону вільної торгівлі.
Зеленський під час зустрічі з головою Європейської ради Шарлем Мішелем заявив, що народи України, Грузії і Молдови "заслуговують на європейську перспективу".
Грузія помилувала українських моряків
Напередодні робочого візиту Зеленського в Грузію уряди країни помилували українських яхтсменів Юрія Хомича і Володимира Дьяченка, затриманих у листопаді 2020 року. Президент України подякував Грузії і заявив, що "це рішення відповідає духу стратегічного партнерства між нашими країнами".
Експрезидент Грузії, голова Виконавчого комітету реформ в Україні Михайло Саакашвілі повідомив, що влада Грузії помилувала Хомича, Дьяченка, а також колишнього офіцера Служби державної охорони Грузії Михайла Батурина вимушено.
За словами Саакашвілі, Зеленський "проявив принципову позицію і скасував двосторонній саміт Грузія – Україна, а також чітко дав зрозуміти, що не братиме участі в іншому саміті під егідою Євросоюзу, який був запланований на наступний день".
Вакцинація проти COVID-19 в Україні
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 19 липня заявив, що цього тижня в країні розпочнуть п'ятий етап вакцинації.
"Вакцини в Україні достатньо для того, щоб щепити всіх охочих", – сказав він.
Шмигаль запропонував розгорнути пункти вакцинації в аеропортах і наземних пунктах пропуску через кордон.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пропонує відправляти на двотижневу самоізоляцію всіх невакцинованих осіб, які приїжджатимуть в Україну.
Експертка МОЗ з епідеміології Наталія Виноград заявила, що найбільший ризик для країни становлять туристи. Вони можуть завезти нові штами вірусу з Туреччини, Єгипту та Європи.
Новий спецпредставник глави ОБСЄ в Україні
На пост спецпредставника глави ОБСЄ в Україні 19 липня призначили фінського дипломата Мікко Кіннунена. Він почне виконувати обов'язки 1 серпня.
Радник глави Офісу президента України Олексій Арестович заявив, що від Кіннунена українська сторона очікує допомоги у встановленні миру.
ДБР перевірить рішення Верховного Суду
У Касаційний адмінсуд у складі Верховного Суду надійшов запит Держбюро розслідувань про надання документів щодо розгляду справи за позовом звільненого голови Конституційного Суду Олександра Тупицького до Зеленського. У суді нагадали, що 14 липня Верховний Суд задовольнив позов Тупицького до глави держави щодо його звільнення.
Український журналіст Данило Мокрик назвав розслідування ДБР у справі Тупицького "диким соромом".
"Банкова – це ж офіс юридичного креативу, вже не вперше", – заявив журналіст.