Україна сподівається на розширення канадських санкцій проти росіян, які переслідують українців у Криму, на Донбасі і в РФ – посол Шевченко
Згідно з ухваленим наприкінці 2017 року в Канаді "актом Магнітського", перші 30 громадян РФ уже опинилися під персональними санкціями як порушники прав людини, нагадав посол України в Канаді Андрій Шевченко.
Україна сподівається на розширення санкцій Канади проти громадян Росії, які є порушниками прав людини. Про це у коментарі "Укрінформу" сказав посол України в Канаді Андрій Шевченко.
"Згідно із ухваленим наприкінці минулого року "актом Магнітського", перші 30 громадян РФ уже потрапили під персональні санкції як порушники прав людини. Ми сподіваємося, що в майбутньому зможемо повною мірою застосувати цей закон і проти тих росіян, які переслідують українців у Криму, на Донбасі й на території РФ", – сказав дипломат.
Він зазначив, що ухваливши цей законодавчий акт, Канада показала світу "дуже достойний приклад послідовного тиску на Росію".
Юриста консалтингової компанії Firestone Duncan і аудитора фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, який розкрив схеми великомасштабного розкрадання коштів із російського бюджету, було арештовано у 2008 році, а у 2009-му він помер у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років нібито від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан здоров'я Магнітського, щоб змусити його замовкнути.
У грудні 2012 року у США було ухвалено "закон Магнітського", що вводить персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права у РФ. Спочатку до списку увійшло 18 осіб. "Список Магнітського" кілька разів розширювали, востаннє – у грудні 2017 року, коли США занесли до нього главу Чечні Рамзана Кадирова.
У грудні 2016 року Конгрес США ухвалив "Глобальний закон Магнітського", того самого місяця його підписав президент США Барак Обама. Згідно із законом, президент США може запровадити санкції проти громадян будь-якої іноземної держави, якщо доведено, що вони причетні до грубих порушень прав людини і корупції. Санкції можуть передбачати заборону на в'їзд до США і заморожування активів.
У Канаді Сенат підтримав "закон Магнітського" 17 жовтня, а 19 жовтня він набув чинності.
3 листопада 2017 року влада Канади оприлюднила список осіб, щодо яких запроваджують санкції відповідно до закону "Про справедливість для жертв корумпованої іноземної влади", відомого як "закон Магнітського". У списку санкцій 30 росіян, серед них голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін.