Українській владі варто прислухатися до ЄС через загрозу безвізу – євродепутатка
Депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон звернулася до глави парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, заявивши про те, що українській владі варто прислухатися до ЄС через загрозу безвізовому режиму.
Глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що у нього немає реальних підтверджень загрози безвізу у зв'язку з проблемною процедурою добору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а є тільки чутки, пише "Цензор.НЕТ".
Йому у Twitter відповіла віцепрезидентка комітету Європарламенту щодо асоціації між Україною та ЄС Віола фон Крамон.
"Це саме те, що я сказала вчора, містере Арахамія. Вам варто прислухатися до меседжів Євросоюзу [про загрозу безвізу], тому що наслідки для вашої країни не будуть хорошими", – написала вона, процитувавши новину "Цензор.НЕТ".
17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови, якою затвердила склад комісії з проведення конкурсу на заміщення посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Фон Крамон упевнена, що членам цієї комісії не вистачає досвіду і доброчесної репутації.
17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови, яким затвердила склад комісії з проведення конкурсу на адміністративні посади в САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.
За даними "Європейської правди", посли Німеччини, Великобританії, Європейського союзу в Україні, а також регіональний директор Світового банку надіслали українській владі лист, у якому розкритикували цей проєкт постанови. Лист, як з'ясувало видання, отримали спікер Дмитро Разумков і керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Представники західних донорів та кредиторів України зазначили, що антикорупційні зусилля української влади "були і залишаються в центрі партнерства між міжнародною спільнотою та Україною", а САП є "критично важливою частиною української антикорупційної архітектури", тому прозора процедура добору нового керівника відомства є "життєво важливою".
Дипломати і кредитори в листі утрималися від оцінки запропонованих у проєкті постанови кандидатів, але нагадали про вимогу закону щодо високої репутації і досвіду у сфері протидії корупції для членів конкурсної комісії.
Опозиційні фракції в парламенті також критикували запропонованих у проєкті постанови кандидатів. Вони вказували, що у цих експертів немає досвіду боротьби з корупцією, що є прямою вимогою закону (у ст. 8 закону "Про прокуратуру" вказано, що членами конкурсної комісії мають бути особи, "які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, громадський авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції").