Уряд Грузії перетворився на ксерокс Кремля – МЗС України
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе 9 жовтня в ефірі телеканала Imedi TV заявив, що рекламні банери його партії "Грузинська мрія", для яких використали кадри руйнувань в українських містах, "оголили" правду про те, що відбувається в Україні внаслідок війни, розв'язаної РФ. Запис ефіру оприлюднили у Facebook "Грузинської мрії", розшифрування заяви наводить Sova.
На думку Кобахідзе, від громадян Грузії "приховували" наслідки агресії РФ в Україні протягом повномасштабної війни. Політик каже, що "конкретні суб'єкти" – Sova пояснює, що йдеться про опонентів влади – нібито стурбовані агітацією його партії, а грузинське суспільство "не мало повної й адекватної інформації про те, що відбувається в Україні".
"З одного боку, їм вдавалося приховувати від населення Грузії протягом 2,5 року те, що відбувалося в Україні й що відбувається в Україні сьогодні, де панує повна катастрофа – з погляду економіки, інфраструктури, гуманітарної допомоги й іншого. Вони подавали події в такий спосіб, що нібито ми мали б заздрити Україні. Насправді ці рекламні білборди й відеоролики викривали брехню, яку вони намагалися донести грузинському суспільству", – стверджує Кобахідзе.
Міністерство закордонних справ України засудило його заяву.
У МЗС назвали висловлювання Кобахідзе спробою втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси у Грузії напередодні парламентських виборів, призначених на 26 жовтня.
"Зважаючи на зневажливий тон – вчергове – висловлювань прем'єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе, змушені вкотре висловити позицію України. Викликають здивування наполегливі намагання чинної влади Грузії стерти з пам'яті грузинського народу численні злочини Росії, які вона вчинила і продовжує вчиняти на тимчасово окупованих територіях як Грузії, так й України. Вважаємо ганебним використання партією "Грузинська мрія" зображень безжальної війни Росії проти України у своїй політичній рекламі", – ідеться в заяві МЗС.
Українське зовнішньополітичне відомство назвало його слова "нахабною спекуляцією на українському горі".
"Вона оголила правду про владну партію Грузії, яка полягає у повній зневазі до українського народу й готовності заради політичних балів наносити непоправної шкоди традиційно дружнім відносинам між українським і грузинським народами", – додали у МЗС.
Уряд Грузії, переймаючи підходи Москви до обмеження громадянського суспільства, "перетворився на ксерокс Кремля", вважають в українському зовнішньополітичному відомстві.
"Мусимо нагадати ще деяку правду, яку забув оголити прем'єр-міністр Грузії. Відмова грузинської влади підтримувати міжнародні санкції, введені проти РФ у відповідь на повномасштабну агресію проти України, відновлення прямого повітряного сполучення з Росією, скасування введеного на початку 2000-х років візового режиму й активізація двосторонньої торгівлі повернули Грузію у формат економічної й політичної залежності від Москви", – перерахували там.
МЗС також закликало уряд Грузії утримуватися від втягування Української держави та її громадян у внутрішньополітичні процеси Грузії, а також від "блазнювання на крові та стражданнях українського народу".
"Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до ЄС та НАТО, – додали у МЗС. – Охочих оголювати правду закликаємо також пояснити власному народу, чому в зруйнованому російськими окупантами Херсоні, де навмисно були знищені об'єкти критичної інфраструктури, наразі перебоїв із постачанням світла й газу на порядок менше, ніж у мирному Тбілісі".
Контекст:
26 вересня на вулицях Тбілісі з'явилася серія передвиборчих плакатів і відеоролик, у яких виборців закликають "обрати мир" і сказати "ні війні". Там зображення знищених російськими військами українських міст протиставляються кадрам церков, парків і нових автобусів у Грузії.
Кампанія викликала критику в соціальних мережах, а президентка Грузії Саломе Зурабішвілі назвала нові передвиборчі плакати "Грузинської мрії", виготовленими "у кузні КДБ". МЗС України назвало неприпустимим використання в політичній рекламі зображень наслідків війни.