В ОБСЄ занепокоєні санкціями РНБО України проти ЗМІ
Зазначено, що Рібейро висловила стурбованість практикою застосування Україною санкцій, які "негативно позначаються на роботі ЗМІ та журналістів" після рішення Ради національної безпеки і оборони України, унаслідок якого у країні було заборонено доступ до різних новинних агентств.
"Хоча Україна має законне право на захист своєї національної безпеки, влада має знайти збалансоване і пропорційне рішення у розв'язанні проблем, пов'язаних із засобами масової інформації, рішення, яке збереже плюралізм ЗМІ, вільний потік інформації та різноманітність думок відповідно до міжнародних стандартів і зобов'язань ОБСЄ", – ідеться в заяві.
Рібейро підкреслила, що будь-які санкції проти ЗМІ необхідно ретельно перевіряти і супроводжувати процесуальними гарантіями для запобігання неправомірному втручанню.
Вона також нагадала владі про своє комюніке "Про право ЗМІ вільно збирати, повідомляти та поширювати інформацію, новини та думки, незалежно від державних кордонів", у якому вона рекомендувала державам-учасникам "заохочувати більше дискусій, зокрема щодо питань, які вони вважають "чужими" або "неправильними".
Контекст:
В останні місяці РНБО ухвалила кілька рішень про введення санкцій. Зокрема, 20 серпня їх вирішили на три роки ввести проти низки фізичних і юридичних осіб, зокрема блогера Анатолія Шарія, його дружини Ольги і пов'язаних із ними видань, а також головного редактора видання "Страна" Ігоря Гужви. Президент України Володимир Зеленський ввів рішення РНБО в дію 21 серпня.
Доступ до видань "Шарий.net" і "Страна" на території України заблокували.
До санкційного списку потрапили також російські компанії – видавці газет "Ведомости", "Московский комсомолец", "Завтра", засновники видань Anna-News, "ПолитЭксперт", "Народные новости", провайдер "Ростелеком".