В Офісі президента назвали "гідним прикладом" рішення Ахметова про вихід із медіабізнесу

В Офісі президента наголосили, що "закон один для всіх"
Фото: depositphotos.com
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк назвав рішення бізнесмена Ріната Ахметова вивести свою компанію СКМ із медіабізнесу та передати ліцензії державі "гідним прикладом". Свій коментар він опублікував у Twitter.

"Ключова риса зрілих держав – обов'язковість виконання законів. Закон про деолігархізацію  початок нової сторінки у відносинах держави та бізнесу. Відносинах, заснованих на прозорості та відмові від кулуарщини. Сьогодні маємо гідний приклад від групи СКМ – закон один для всіх", – написав Подоляк.

Ахметов 11 липня заявив, що змушений вивести свою інвесткомпанію СКМ із медійного бізнесу через закон про деолігархізацію.

Він зазначив, що пів року, визначені законом для продажу медіаактивів, та російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії СКМ продати медіабізнес на ринкових умовах. За його словами, цього тижня "Медіа Група Україна" відмовиться на користь держави від усіх ефірних та супутникових телевізійних ліцензій своїх каналів, ліцензій друкованих медіа в Україні. Діяльність онлайн-медіа "Медіа Групи Україна" буде припинено.

Контекст:

Верховна Рада 23 вересня 2021 року ухвалила у другому читанні законопроєкт про олігархів. Президент України Володимир Зеленський підписав закон 5 листопада

Відповідно до закону, олігарх відповідає щонайменше трьом із таких ознак: бере участь у політичному житті; має значний вплив на засоби масової інформації (зокрема інтернет-ЗМІ); є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, є суб'єктом природних монополій або має монопольне (домінантне) становище на загальнодержавному товарному ринку та протягом одного року поспіль підтримує чи посилює це становище; вартість активів перевищує мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 1 січня відповідного року.

У разі занесення бізнесмена до реєстру олігархів – такі рішення ухвалюватиме Рада нацбезпеки і оборони – йому буде заборонено брати участь у купівлі об'єктів великої приватизації, фінансувати політичні партії. Крім того, чиновники мають повідомляти про контакти з олігархами, а самі бізнесмени – подавати декларацію до Національного агентства з питань запобігання корупції.

30 червня Зеленський ввів у дію рішення РНБО про реєстр олігархів, порядок його формування та ведення.

За версією "Forbes Україна", Ахметов найбагатший українець, його статки журнал 2021 року оцінив у $7,6 млрд. 2022 року українська редакція Forbes ще не оцінювала статків найбагатших людей країни. За даними американського Forbes, Ахметов після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну втратив половину своїх статків.