В Офісі президента не побачили жодного компромату в розслідуванні про офшори Зеленського
"Практично вся ця інформація вже використовувалася опонентами Володимира Зеленського під час виборчої кампанії 2019 року. Ні тоді, ні тим більше зараз у цій інформації немає нічого компрометуючого", – сказав він.
Подоляк зазначив, що події, описані в розслідуванні, відбувалися до приходу Зеленського до влади. На його думку, журналісти ще раз підтвердили безумовне виконання Зеленським норм антикорупційного законодавства.
Він також запевнив, що "Квартал 95" завжди був прозорим бізнесом, який ніколи не мав стосунку до державних грошей або коштів регуляторів. Однак, каже Подоляк, бізнес-практики в Україні 2000-х і першої половини 2010-х років вимагали інструментів захисту власності від тодішньої влади.
"Захищати цей бізнес в умовах тодішньої влади [експрезидента Віктора] Януковича та інших корумпованих діячів було цілком зрозумілим завданням", – пояснив він.
Контекст:
3 жовтня "Слідство.Інфо" надало розслідування, яке частково підтвердило схему переказу $40 млн від структур бізнесмена Ігоря Коломойського на офшорні фірми президента України Володимира Зеленського та його соратників. Розслідування базувалося на документах Pandora Papers – нового витоку з 14 фірм, які реєстрували й обслуговували офшорні компанії.
Оприлюднення розслідування "Слідства.Інфо" супроводжував скандал. Удень 3 жовтня головна редакторка проєкту Анна Бабинець повідомила про зрив прем'єрного показу фільму-розслідування "Офшор 95". За словами Бабинець, за кілька годин до прем'єри директор Малої опери, де планували показати фільм, Олексій Прасол зателефонував їй і сказав, що показу не буде.
Однак увечері того самого дня журналісти проєкту повідомили, що керівництво столичної Малої опери передумало і дозволило показ.