В ОП звернулися до тих, хто "боїться" перемоги України: Ви дивовижні люди з драматичною схильністю до суїциду

Подоляк: У цій війні може бути лише один переможець і один переможений
Фото: president.gov.ua

Розмови про необхідність "поганого миру" у війні Росії проти України та припинення вогню – "інфантильні та відірвані від реальності". Про це заявив 2 липня у Twitter радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.

"Не існує більшого інфантилізму та відірваності від реальності, ніж розмови заокеанських інтелектуалів про необхідність переговорів із Росією, "поганий мир" і припинення вогню, тому що "поразка воєнного злочинця [президента РФ Володимира] Путіна дестабілізує політичну ситуацію в Росії", – написав він.

Радник глави ОП назвав це "фантастичним неосяжним мазохізмом".

"Зрозумійте, нарешті: це не маленький локальний конфлікт, де залишається місце для звичного realpolitik. У війні двох систем із таким масштабом жертв і руйнувань, із боями такого рівня інтенсивності всі точки неповернення вже давно залишилися позаду", – вважає Подоляк.

За його словами, "сьогодні в цій війні може бути лише один переможець і один переможений".

"Якщо з такими "картами на столі" ви боїтеся перемогти (проявляти ініціативу), а тому підсвідомо хочете, щоб Україна програла задля псевдостабілізації відносин із Москвою, ви просто дивовижні люди із драматичною схильністю до суїциду. Адже у такому випадку програє не лише Україна. Програєте також ви, зігравши панахиду західному світу у своєму "кінці історії", – заявив Подоляк.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну, розпочавши повномасштабний етап війни. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона незаконно анексувала Крим і окупувала частину Донецької та Луганської областей.

Із самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.

Наразі під окупацією залишаються частини Херсонської, Запорізької, Миколаївської (Кінбурнська коса), Харківської областей, а також більша частина Донецької та Луганської областей і Крим (із 2014 року).

Україна готова говорити про мирні плани з усіма країнами, які не пропонують віддати її територію, зазначав глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував країнам, які закликають Україну до "компромісу" з Росією, віддати державі-агресору частину своїх територій.

Періодично політики на Заході озвучують пропозиції щодо припинення вогню та висувають "мирні плани", які в Україні відкидають як неспроможні.