В "Опорі" не відкидають можливості, що Порошенко використовує Раду регіонального розвитку для прихованої агітації
Поширення матеріалів, де міститься інформація про благоустрій міст у період із 2019-го до 2021 року, може бути прихованою агітацією президента України Петра Порошенка, який очолює Раду регіонального розвитку. За словами координатора "Опори" в Київській області Олексія Рєпіка, влада має відкрито пояснювати громадянам, для чого поширюють такі матеріали і хто це фінансує.
Раду регіонального розвитку, яку очолює чинний президент України Петро Порошенко, він може використовувати для прихованої агітації на майбутніх президентських виборах, повідомила 16 березня прес-служба громадянської мережі "Опора".
"У Білій Церкві [Київської області] по житлових будинках розповсюджують карти міста з "перспективним планом розвитку". На мапі позначенно об'єкти, які фінансуватимуться у 2019–2021 роках. На поліграфічній продукції зображене фото білоцерківського міського голови, Геннадія Дикого та кандидата у президенти Петра Порошенка. На конвертах, у яких розповсюджуються ці матеріали, є підписи "Рада регіонального розвитку" та "президент України Петро Порошенко", – ідеться в повідомленні.
"Опора" зазначає, що такі карти-схеми розробили за указом Порошенка від 6 грудня 2018 року, в якому місцевій владі рекомендовано затвердити плани перспективного розвитку міст, селищ і сіл на 2019–2021 роки з урахуванням регіональних стратегій розвитку.
"Серед пріоритетних планів розвитку міста, зображених на карті, зокрема, благоустрій населеного пункту: ремонт доріг, освітлення, велодоріжки, реконструкція і ремонт медичних закладів тощо. До слова, подібні матеріали від Ради регіонального розвитку розповсюджують не лише в Київській області, але і в інших містах України. Зокрема, на Вінниччині, Закарпатті, Рівненщині", – продовжили в "Опорі".
Координатор "Опори" зі спостереження за виборами в Київській області Олексій Рєпік підкреслив, що головою Ради регіонального розвитку є чинний президент Порошенко, який одночасно є кандидатом на пост глави держави.
"Масове розповсюдження вищезгаданих матеріалів під час виборчої кампанії та в період, коли кандидати активно ведуть агітаційну діяльність, потребує того, щоб влада більш відкрито та доступно пояснювала громадянам, для чого ці матеріали розповсюджуються, які джерела фінансування цих матеріалів та хто, власне, їх розповсюджує", – сказав Рєпік.
В "Опорі" також повідомили, що 25 лютого у Броварах Київської області на засідання Ради регіонального розвитку, яке відвідував Порошенко, не пустили спостерігачів від громадянської мережі.
"А раніше, 16 лютого, у Броварах в агітаційних наметах кандидата у президенти Петра Порошенка просили заповнити лист "Діалог із президентом" та підписати "Анкету прихильника Петра Порошенка", вказавши свої персональні дані для контакту", – ідеться в повідомленні.
На 31 березня заплановано перший тур виборів президента України. У виборчі бюлетені буде занесено прізвища 39 кандидатів. Порошенко балотується на другий строк.