В Україні ввели кримінальну відповідальність за зйомку ЗСУ та військової допомоги

За поширення інформації про переміщення ЗСУ тепер загрожує до восьми років ув'язнення
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Верховна Рада 24 березня ухвалила законопроєкт №7189 про введення кримінальної відповідальності за публікацію інформації про переміщення ЗСУ та озброєння. Про це повідомила пресслужба парламенту.

Законопроєкт передбачає доповнення Кримінального кодексу ст. 114-2 (Несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану).

Наразі поширення інформації про переміщення озброєння територією України (якщо такої інформації не розміщували у відкритому доступі Генштабом ЗСУ чи Міноборони або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів) в умовах воєнного чи надзвичайного стану карають ув'язненням від трьох до п'яти років.

Якщо ці дії здійснювали за попередньою змовою групою людей, із корисливих мотивів, для інформування ворога або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, передбачають покарання від восьми до 12 років.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Міноборони та влада України неодноразово закликала українців не знімати позиції ЗСУ та переміщення нашої техніки, щоб не допомагати ворогові.

6 березня Міноборони опублікувало наказ головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, в якому у подробицях вказано, яку інформацію заборонено висвітлювати ЗМІ та блогерам у воєнний час.