В українській прокуратурі стартувала кампанія з вакцинації проти COVID-19, Венедіктовій зробили щеплення одній із перших
В українській прокуратурі стартувала кампанія з вакцинації проти COVID-19. Про це 28 квітня у Facebook повідомив Офіс генпрокурора.
"В органах прокуратури розпочалося проведення вакцинації від COVID-19. У першу чергу буде щеплено близько 500 працівників Офісу генпрокурора. З травня вакцину отримають обласні й окружні прокуратури", – ідеться в повідомленні.
Співробітникам прокуратури вводять вакцину виробництва китайського фармацевтичного підприємства Sinovac Biotech.
Серед перших вакцинованих – генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова та її заступники.
"Хочемо показати власним прикладом і прикладом інституції, наскільки важливий цей процес для здоров'я нації. Усі наші працівники, які виявили бажання, зможуть отримати щеплення. Прокурори, як і решта правоохоронців, постійно в контакті із широким колом людей: на слідчих діях, у судах. Тому імунний щит, який дає вакцина, реально необхідний. Щеплення – наш вклад у формування колективного імунітету України та запобігання поширенню пандемії", – зазначила Венедіктова.
Вакцинація працівників прокуратури відбувається в межах третього етапу державної кампанії з вакцинації, цільовою групою якого є правоохоронні органи.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію доправленим у березні препаратом CoronaVac (215 тис. доз). 18 квітня у країні почали вакцинувати препаратом від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
23 квітня в Україну привезли 367,2 тис. доз вакцини проти коронавірусу AstraZeneca-SKBio, виробленої в Південній Кореї. 27 квітня почали робити щеплення цим препаратом.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безоплатні щеплення роблять медикам, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Усього від початку кампанії з імунізації у країні вакцинували 558,7 тис. осіб.
Станом на 28 квітня в Україні підтвердили майже 2,05 млн випадків коронавірусної інфекції, із них 9590 – протягом останньої доби. З початку епідемії померло 43,4 тис. пацієнтів, видужало майже 1,62 млн.