В уряді Польщі розповіли, коли мають намір доправити в Україну 1,2 млн доз вакцини від AstraZeneca
"Конкретний термін поставок вакцини в Україну значною мірою залежатиме від динаміки поставок AstraZeneca (а також посередньо і вакцини інших виробників) до Польщі. Для здійснення поставок потрібно також узгодити юридичні і технічні аспекти, над якими працюють зацікавлені сторони. Беручи це до уваги, можливим терміном передачі вакцини українській стороні є травень – червень", – ідеться у відповіді.
У польському уряді зазначили, що з огляду на "вагу цього процесу у двосторонніх відносинах", Варшава намагатиметься, щоб, незважаючи на скорочення постачань AstraZeneca в Польщу, цю вакцину доправили в Україну "упродовж наступних двох місяців".
Але польська сторона зараз не розглядає збільшення обсягів вакцини від AstraZeneca або препаратів інших виробників для перепродажу Україні. Зазначено, що призначений Україні обсяг вакцини від AstraZeneca є фіксованим, його не враховують у польському документообігу, він є надлишковим для Польщі.
Водночас у Польщі не відкинули можливості допомоги Україні у процесі вакцинації в майбутньому.
"Не виключено, що пізніше, залежно від перебігу постачання вакцини і процесу щеплення в Польщі, розглядатимуться сценарії подальшої допомоги нашим сусідам", – ідеться у відповіді уряду.
Контекст:
У лютому виконавчий віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс заявляв, що Польща перепродасть Україні 1,2 млн доз вакцини проти коронавірусної інфекції, яку розробила компанія AstraZeneca, "на безприбутковій основі".
21 квітня заступник міністра охорони здоров'я України Ігор Іващенко заявляв, що Україна веде переговори про закупівлю вакцини проти коронавірусу в межах загальноєвропейського договору. Ідеться про замовлення і передання 1,2 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали імунізацію вакциною CoronaVac, яка прибула в березні (215 тис. доз). 18 квітня у країні розпочали щеплення вакциною від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
В Україні зробили 558,7 тис. щеплень проти коронавірусу, повністю завершило вакцинацію (ввело дві дози) дев'ятеро осіб.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.