Вагонобудівники та оператори ринку запропонували посилити нормативи планових ремонтів вагонів

Щоденна експлуатація приблизно 56% робочого парку створює техногенні ризики та підвищує аварійність, заявили автори звернення
Фото: depositphotos.com

Більшість вантажних залізничних вагонів в Україні – у незадовільному технічному стані, причина в тому, що виконують лише мінімальний обсяг ремонтів. Про це йдеться в листі на адресу міністра інфраструктури Владислава Криклія та виконувача обов'язків голови правління "Укрзалізниці" Івана Юрика. Документ підписали керівники Крюківського вагонобудівного заводу, АТ "Дніпровагонмаш", "Аурум Груп" і Дизельного заводу, компаній "Промвагонтранс", "ТАС-Логістик", "Українська зернова логістика", "Луї Дрейфус Компані" та "Перша логістична компанія", пише "Інтерфакс-Україна".

"Регламент проведення планових ремонтів вагонів із вичерпаним нормативним строком експлуатації істотно не відрізняється від регламенту для нових вагонів. Як наслідок – щоденна експлуатація приблизно 56% робочого парку створює техногенні ризики та підвищує аварійність, у п'ять – вісім разів збільшує кількість позапланових ремонтів", – цитує агентство лист представників галузі.

Автори запропонували заборонити продовжувати строк служби вагонів за підсумками капітального ремонту або ремонту в депо, залишити тільки продовження за підсумками капремонту за техумовами і надати таке право тільки вагонобудівним підприємствам "з урахуванням їхніх розвиненіших потужностей".

Також вони запропонували продовжити строк служби вагонів на п'ять років після капітального ремонту з продовженням строку корисного використання і проводити планові ремонти після цього вдвічі частіше. Підписанти вважають, що зараз в операторів рухомого складу немає мотивації оновлювати парк вагонів, але є стимул імпортувати їх.

Державна служба безпеки на транспорті має посилити контроль над виконанням усіх видів ремонтних робіт, переконані автори листа. Вони також вважають, що необхідно "усунути можливість виконання вказівок окремих службових осіб "Укрзалізниці", які з порушенням правил пом'якшують вимоги до технічного стану вагонів".