Вакарчук не бере ніякої участі в конфлікті в партії, хоча міг би вплинути на Рудик – нардепка від "Голосу"
"Фактично ніяких обговорень, хто буде далі вести партію, не було. Це було одноосібне рішення Вакарчука. На даний момент виглядає дивно, що Вакарчук не бере ніякої участі [у конфлікті], хоча він міг би вплинути на Кіру Рудик, бо це саме його ставлениця", – сказала Клименко.
Вона керувала виборчим штабом партії під час парламентських виборів і належить до нардепів від "Голосу", які вважають, що керівництво партії потрібно змінити. Серед них також Олександра Устінова, яка звинуватила Рудик у політичному "рейдерстві" та зачищуванні регіональних осередків партії перед з'їздом.
"Навіщо це робиться? Для того, щоб продати партію під вибори, або для того, щоб злити партію під якийсь конкретний політичний проєкт. Одна людина контролює партійні ресурси й без жодного контролю розпоряджається 70 млн грн, які партія отримує від держави", – сказала Устінова журналістам.
Контекст:
Партію "Голос" презентували у травні 2019 року. Політсилу понад рік очолює Кіра Рудик. У березні 2020-го вона змінила на цій посаді Святослава Вакарчука, який у червні заявив про вихід із парламенту. Фракцію "Голос" у Верховній Раді із січня 2021 року очолює Ярослав Железняк. До нього її лідером був Сергій Рахманін.
22 березня 2021 року нардеп Ярослав Юрчишин говорив, що виключення з "Голосу" його самого і ще п'ятьох нардепів – питання часу. Причиною цього він називав голосування в Раді за спрямування на аналіз Конституційного Суду України законопроєкту про процедуру призначення керівників Національного антикорупційного бюро України та Держбюро розслідувань.
У "Голосі" повідомили, що нікого не виключали, але оголосили попередження шістьом нардепам: Юрчишину, Романові Лозинському, Соломії Бобровській, Олександрі Устіновій, Ользі Стефанишиній і Володимирові Цабалю.
29 березня нардепи від "Голосу", яких керівництво партії попередило про можливе виключення з політсили, опублікували спільну заяву. У ній вони звинуватили керівництво в підіграванні владі й засудили розмови про створення коаліції зі "Слугою народу". У зв'язку із цим нардепи вимагали провести з'їзд, затвердити новий статут партії та переобрати її керівництво.
7 червня український шоумен і волонтер Сергій Притула оголосив про вихід із "Голосу". Він підкреслив, що не йде з політики, але йде з партії, "яка, не в останню чергу завдяки діям нового керівництва, віддалилася від початкових засад настільки далеко, що можна констатувати точку неповернення".
9 червня нардепка від "Голосу" Соломія Бобровська сказала, що лави партії може покинути 10 нардепів. Крім неї, це можуть зробити Галина Васильченко, Юлія Клименко, Лозинський, Наталія Піпа, Стефанишина, Устінова, Цабаль, Андрій Шараскін і Юрчишин.
10 червня чернівецька облорганізація "Голосу" звинуватила Рудик в узурпації влади, херсонська в повному складі вийшла з політсили, вінницька – частково.