ВАКС дозволив примусово доправити до суду чотирьох суддів ОАСК, зокрема Вовка – Центр протидії корупції
"Суд за власною ініціативою застосував примусовий привід до чотирьох обвинувачених: Павла Вовка, Євгенія Аблова, Ігоря Качури та Ігоря Погрібніченка. Їх повинні привести на засідання, яке відбудеться 18 листопада", – ідеться у повідомленні.
У Центрі протидії корупції розповіли, що судове засідання у справі про плівки ОАСК "сьомий раз проігнорував голова ОАСК Вовк і кілька його посіпак".
"На засідання прийшли два обвинувачені судді ОАСК – [Богдан] Санін і [Володимир] Келеберда. Останній прийшов до суду вперше і сходу заявив відвід судді Танасевич. [...] У відводі відмовили", – пояснили у ЦПК.
Щодо ще одного судді Олексія Огурцова примусове приведення не застосовували. У Центрі протидії корупції припустили, що це пов'язано з тим, що "він не прийшов на сьогоднішнє засідання через госпіталізацію й перебування в лікарні".
Контекст:
26 липня 2019 року оприлюднили аудіозаписи, зроблені у кабінеті голови ОАСК Павла Вовка. Тоді у прокуратурі заявили, що судді ОАСК системно втручалися у діяльність найвищих органів влади України. В ОАСК заявляли про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це "цирк", а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковані.
Справу про зловживання в ОАСК розслідувало Національне антикорупційне бюро, 17 березня 2021 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про завершення досудового слідства. Водночас Вовк відмовлявся приходити як на допити в НАБУ, так і на засідання ВАКС.
30 липня 2020 року на сайті президента з'явилася петиція із закликом ліквідувати ОАСК "у зв'язку з повною втратою авторитету", у жовтні вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. голосів. Президент Володимир Зеленський заявив, що підтримує перезавантаження Окружного адмінсуду Києва.
13 квітня 2021 року президент подав до Верховної Ради проєкт закону №5369, який передбачає ліквідацію ОАСК і створення Київського міського окружного адміністративного суду. 1 червня його внесли до порядку денного, але народні депутати України досі не розглянули законопроєкту.