ВАКС дозволив заочне розслідування щодо колишнього голови Нацбанку України Шевченка

До призначення в НБУ Шевченко був головою "Укргазбанку"
Фото: National Bank Of Ukraine Національний банк України / Flickr
9 червня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) дозволив Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) проводити заочне розслідування щодо колишнього голови Національного банку Кирила Шевченка. Про це повідомляє "Слово і діло".

"Клопотання задовольнити. Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №52019000000000143 від 20 лютого 2019 року стосовно Кирила Шевченка, який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України", – оголосила суддя ВАКС Наталія Мовчан.

Шевченко є підозрюваним у кримінальному провадженні про розтрату 206 млн грн коштів "Укргазбанку" у 2014–2020 роках.

За даними станом на 14 лютого 2023 року, у справі проходило як підозрювані 15 осіб.

Контекст:

Верховна Рада України 16 липня 2020 року призначила Шевченка новим керівником Національного банку України. До цього він був головою правління державного "Укргазбанку".

6 жовтня 2022 року НАБУ заявило, що викрило групу колишніх топменеджерів "Укргазбанку", які викрали понад 200 млн грн. Шевченка, який очолював "Укргазбанк" до роботи в НБУ, повідомили про підозру. Того ж дня Верховна Рада підтримала його відставку.

Шевченко заявив про політичний тиск і повідомив, що виїхав з України на лікування. Як давно він перебуває за кордоном, ексголова НБУ не уточнив.

24 жовтня в НАБУ проінформували, що Шевченка оголошено в розшук, і уточнили – про підозру його повідомляли в особливому порядку, оскільки місцеперебування ексглави НБУ невідоме. 25 жовтня Шевченко заявив, що не переховується від НАБУ та САП, а також "зробив усе" для співпраці зі слідством.

У листопаді Шевченка журналісти помітили у Відні (Австрія). 

8 грудня ВАКС обрав для Шевченка запобіжний захід у вигляді заочного арешту без права внесення застави. Пізніше Апеляційна палата ВАКС залишила чинним заочний арешт.