ВАКС дозволив заочно розслідувати справу колишнього топчиновника про заволодіння 195 млн грн. ЗМІ пишуть, що це Клюєв

Посаду першого віцепрем'єра Клюєв обіймав у 20102012 роках
Фото: ЕРА
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) дозволив Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) проводити заочне розслідування щодо колишнього першого віцепрем'єра України. Про це 14 березня проінформувала у Facebook Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"13 березня 2023 року слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детектива НАБУ, погодженого прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно колишнього першого віцепрем'єр-міністра України – одного із підозрюваних у справі щодо заволодіння державними коштами на загальну суму понад 195 млн грн", – ідеться в повідомленні.

В антикорупційній прокуратурі зазначили, що гроші було призначено на фінансування інноваційних та інвестиційних проєктів у реальному секторі економіки.

Колишній топчиновник фігурує у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

"Таке рішення дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного, який з 2014 року переховується від слідства на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та скерувати справу до ВАКС для розгляду по суті", – пояснили в САП.

САП не назвала прізвища підозрюваного.

За даними порталу "Слово і діло", ідеться про Андрія Клюєва, який обіймав посаду першого віцепрем'єра України з березня 2010 року до лютого 2012-го. Після цього він був секретарем Ради нацбезпеки і оборони, а також главою Адміністрації Президента України.

У лютому 2023 року стало відомо, що президент України Володимир Зеленський позбавив Клюєва українського громадянства.

Контекст:

Клюєв з 2014 року перебуває в Україні в розшуку.

У 2020 році повідомляли, що Клюєву оголосили підозру у скоєнні кримінальних злочинів за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним через зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу, що є достатньо обґрунтованим, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.