ВАКС обрав запобіжний захід голові АМКУ Кириленку з четвертої спроби

Кириленко або його представники мають протягом п'яти днів внести заставу в розмірі 30,28 млн грн
Фото: Антимонопольний комітет України / Facebook

Вищий антикорупційний суд 28 серпня обрав запобіжний захід голові Антимонопольного комітету України Павлові Кириленку у вигляді застави в розмірі понад 30 млн грн. Засідання суду транслювали в YouTube ВАКС.

Водночас слідчий суддя відмовив у клопотанні обвинувачення про арешт Кириленка.

Голова АМКУ або його представники мають протягом п'яти днів внести 30,28 млн грн.

У цьому разі на Кириленка покладають обов'язки:

  • прибувати на першу вимогу до детектива НАБУ;
  • не відлучатися без дозволу детектива, прокуратора або суду з Києва;
  • повідомляти про зміну місця проживання;
  • утриматися від спілкування зі свідками;
  • здати документи, які дають право на виїзд з України;
  • носити електронний засіб контролю.

Обрати Кириленку запобіжний захід суд зміг із четвертої спроби. Хоча йому оголосили підозру 14 серпня, а запобіжний захід суд, згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, мав визначити протягом 72 годин, це вдалося зробити тільки за два тижні, зазначило "Суспільне". 15-го, 20-го і 27 серпня засідання переносили.

Як поінформували в Центрі протидії корупції, рішення ухвалив слідчий суддя ВАКС Володимир Воронько, котрий скасував підозру бізнесменові й екснардепу від Блоку Петра Порошенка Олександрові Грановському, якого підозрювали в організації корупційних схем на Одеському припортовому заводі.

Контекст:

Рада призначила Кириленка головою АМКУ у вересні минулого року. До цього, з липня 2019 року, він обіймав посаду голови Донецької ОВА.

САП і НАБУ відкрили стосовно Кириленка кримінальне провадження за статтями "незаконне збагачення" і "декларування недостовірної інформації" 22 березня 2024 року – наступного дня після виходу матеріалу "Схем" (проєкт "Радіо Свобода"), у якому журналісти виявили, що сім'я чиновника в період 2020–2023 років придбала нерухомість і автомобілі загальною ринковою вартістю понад 70 млн грн. 

14 серпня детективи НАБУ повідомили Кириленка про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації. За даними досудового розслідування, у 2020–2023 роках указана особа, обіймаючи посаду керівника ОДА, придбала 21 об'єкт нерухомого майна й один люксовий автомобіль, але зареєструвала їх на родичів дружини. За інформацією САП, загальна вартість активів сягнула 61,7 млн грн. Водночас законні доходи чиновника і членів його сім'ї не давали змоги здійснити такі придбання, наголосили у прокуратурі.