ВАКС визнав підозру ексголові "Нафтогазу" Коболєву необґрунтованою – адвокат
Він пояснив, що 30 січня оголосили повний текст постанови про відмову в обранні запобіжного заходу Коболєву.
"Висновок слідчого судді за результатами розгляду та оцінки доводів сторін: підозра, пред'явлена Андрію Коболєву, є необґрунтованою", – написав адвокат.
За його словами, суддя визнав недоведеними усі твердження прокурора.
Зокрема, у рішенні ВАКС наголошують, що наглядова рада "Нафтогазу" свідомо ухвалила рішення про преміювання, водночас встановлення розміру винагороди – виняткова компетенція наглядової ради, й у Коболєва не було повноважень, що дають можливість впливати на нього.
Носов зазначив, що прокуратура вже подала апеляційну скаргу на це рішення ВАКС.
"Тому тепер Апеляційна палата ВАКС повинна оцінити як наші доводи, так і висновки слідчого судді, і прийняти кінцеве рішення в питанні обрання запобіжного заходу", – уточнив захисник.
Рішення суду прокоментував у Facebook і сам Коболєв.
"Не вдаючись надто глибоко в юридичні деталі тексту постанови, хочу поділитися моїм першим враженням: слідчий суддя за 12 днів залучення у справу "стокгольмських бонусів" розібрався в ній набагато глибше, ніж купа детективів НАБУ та прокурорів САП з 2018 року", – написав він.
Контекст:
Улітку 2018 року наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення виплатити 41 співробітнику компанії премії на загальну суму понад $46 млн за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" щодо недостатніх обсягів транзиту.
Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що стурбований таким розміром премій і написав лист-звернення до наглядової ради НАК. Йому відповіли, що не мають наміру переглядати своє рішення. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премій керівництву НАК "Нафтогаз України". Після скандалу Кабінет Міністрів України заборонив виплати бонусів і винагород менеджерам державних компаній.
Усього за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі Коболєву виплатили премію у розмірі 599,6 млн грн, повідомив "Нафтогаз". У 2018 році він отримав першу частину премії у розмірі 261 млн грн, другу частину премії йому виплатили у 2021 році після звільнення з компанії. В інтерв'ю "Forbes Україна" у 2022 році Коболєв сказав, що отримав не всю компенсацію.
19 січня 2023 року Коболєва повідомили про підозру у зв'язку з виписаною премією. Слідство вважає, що він незаконно забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Підозру висунули за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна чи заволодіння ним через зловживання службовим становищем).